Dwa sparingi na początek

BROŃ RADOM - PILICA BIAŁOBRZEGI
Sobota, godz. 11 sztuczne boisko przy N9

KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - BROŃ RADOM
Sobota, godz. 11 stadion w Ostrowcu. 

Dwa mecze sparingowe czekają naszą Broń w sobotę. Część zespołu, w głównej mierze testowani gracze pojadą do Ostrowca na mecz z pierwszoligowym KSZO, natomiast pozostali w uzupełnieniu o czołowych juniorów zostaną w Radomiu, aby zmierzyć się z Pilicą Białobrzegi.

Nasi piłkarze mają za sobą cztery dni treningów. Kadra zespołu liczy obecnie aż 26 graczy. Do tego w sobotę dołączy kilku juniorów z roczników 1993 i 1994, aby stworzyć dwa zespoły na mecze sparingowe.

– Z dużym optymizmem obserwowałem pierwsze treningi mocno odmłodzonej kadry i jestem pod dużym wrażeniem. Chłopakom chce się ciężko pracować i efekty z pewnością przyjdą. Będziemy dysponowali młodym, ale za to bardzo perspektywicznym zespołem – mówi trener Artur Kupiec.

Niemal wszyscy dotychczasowi gracze z poprzedniego sezonu są już po rozmowach i zaakceptowali nowe warunki gry. Przypomnijmy, że z Broni odeszli jedynie zawodnicy z Kielc, Łukasz Jamróz, Dariusz Kozubek, Marcin Kośmicki, Łukasz Ubożak i Łukasz Szymoniak. Pod znakiem zapytania jest przyszłość dwóch graczy. Adrian Ziętek jedzie na jeszcze jedne testy do Bogdanki Łęczna. Zadeklarował, że jeśli nie uda mu się zdobyć angażu w tym klubie, pozostanie w Broni. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku Maćka Czachóra, który ma ważną umowę z Bronią, a przebywa na testach w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

– Odnośnie Maćka, decyzję podejmie zarząd naszego klubu – dodaje trener Kupiec.

Na sobotnie mecze sparingowe trener Kupiec nie będzie dzielił drużyn na lepszych i gorszych. Część zespołu, głównie testowani pojadą na mecz z KSZO, gdzie szkoleniowiec będzie mógł się im lepiej przyjrzeć. Zobaczmy jak zaprezentują się na tle spadkowicza z pierwszej ligi, który już za tydzień zaczyna sezon.

Pozostali zostaną w Radomiu i zmierzą się z silną jak nigdy Pilicą Białobrzegi, która już pozyskała czterech nowych zawodników. Między innymi graczem Pilicy jest Marek Gołębiewski, ostatnio grający w Sokole Sokółka.

Oba mecze rozpoczynają się o godz. 11 i postaramy się na bieżąco podawać wyniki tych spotkań.

PODOBNE WPISY