Juniorzy zaczynają sezon


I Mazowiecka Liga Juniorów ( 1996) : Broń Radom- Bug Wyszków
sobota, godz.11.00, Sztuczna nawierzchnia MOSiR

Już jutro nasi juniorzy rozpoczynają sezon rozgrywek w I Lidze Mazowieckiej Juniorów. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Artura Kupca będzie Bug Wyszków.
    W minionym sezonie drużyna rocznika 1996 była beniaminkiem ligi mazowieckiej, a jej zadaniem było uzyskanie awansu do I ligi. Po emocjonującej walce ten cel udało się osiągnąć, teraz przyjdzie walczyć o czołowe lokaty.
Do rozgrywek przystępuje drużyna prowadzona przez nowego trenera- Konrada Główkę, który będzie szkolił reaktywowaną drużynę rocznika 1997 zastąpił Artur Kupiec. W drużynie zaszły także zmiany personalne- z jednej strony odeszło kilku zawodników z rocznika 1997, z drugiej- do zespołu dołączyli nowi piłkarze z regionu radomskiego, którzy będą uczęszczali do I klasy ( sportowej) XII LO , znajdującej się pod patronatem Broni. Oprócz walki o jak najwyższe miejsce w lidze, juniorzy mają jeszcze jedną motywację do gry na jak najwyższym poziomie. Przed nimi szansa zadebiutowania w trzecioligowym zespole seniorów, w którym regularnie zaczynają grać ich rok starsi koledzy.
      W samej lidze juniorów zaszło kilka zmian. Wycofał się Legion Radom- czołowa drużyna ligi. W jego miejsce zagra Energia Kozienice, która przegrała baraże ze Startem Radom- który też nie przystąpi do rozgrywek. Swój ligowy status- dzięki wycofaniu się innych drużyn, zachował też Radomiak, który po sezonie znalazł się w strefie spadkowej.

PODOBNE WPISY