Klasa A
BROŃ II RADOM - GRACJA TCZÓW 2:0 (1:0)
Bramki: Głowacki 17, Wójcik 74 z karnego

Broń: Małecki - Niewola (42 Dujko), Jagieła, W. Kupiec, Kiełbasa, Wójcik (89 Wójcicki), Smuczyński, Głowacki (75 Krzyżanowski), Grudzień (42 Lis), Oparcik, Świerczek (83 Marzec).
Dziś odbyło się szlagierowe spotkanie w I grupie klasy A. Rezerwy Broni zajmujące trzecią lokatę w tabeli, pokonały lidera, który do tej pory wygrał 13 spotkań i tylko jedno zremisował. Więcej w rozwinięciu...

ZDJĘCIA TUTAJ

Jagieła, Smuczyński, Głowacki, Świerczek, to zawodnicy z trzecioligowej kadry którzy zagrają w tym meczu. Można jeszcze do nicch dodać Bartka Wójcika, który zaliczył dbiut w pierwszej drużynie, Wiktora Kupca, asystenta pierwszego zespołu i bramkarza Mateusza Małeckiego, który z pierwszą drużyną trenuje, ale jeszcze czeka na debiut. Ponadto w wyjściowym składzie sporo młodzieży jak Niewola, Kiełbasa, Grudzień Oparcik, czy wspomniany Wójcik. Cała piątka to gracze z roczników 2004 i 2005.

__________
Już w 4 min Janek Głowacki w sytuacji sam na sam trafił w nogi bramkarza Gracji
15 – pierwszy groźny strzał oddali gości – uderzenie z 25 metrów po ziemi, z trudem Małecki odbił piłkę
17 – 1:0 dla Broni. Zrehabilitował sie Janek Głowacki. Dostał prostoadła piłke z głębi pola i wykorzystał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Gracji
Goście po stracie gola odważniej przycisnęli. Z akcji nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji, ale po stałych fragmentach kilka razy było groźnie pod bramką Małeckiego.
45 – po rozegraniu rzutu wolnego, Tomek Oparcik z 20 metrów trafił w poprzeczke.
48 – drugą połowe od bramki mogła zacząć Broń. Po rozegraniu rzutu roznego ładnie z woleja z pierwszej piłki uderzał Oparcik, ale minimalnie przestrzelił
63 – Bron dążyła do podwyższenia rezultatu. Mecz był nerwowy, sędzia często sięgał po kartki. W 63 min dobrą okazję miał Patryk Lis, ale był na spalonym. Goście po zmianie stron do 65 min nie zagrozili bramce Broni II.. Dopiero w 73 minucie Gracja pierwszy raz w tej połowie zagroziła bramce. Po rozegraniu rzutu rożnego na drugim słupku zawodnik z Tczowa uderzył, ale w boczną siatkę.
74 – 2:0 dla Broni. Sędzia podyktwał rzut karny za rękę w polu karnym. Jedenastke na gola zamienił Bartek Wójcik.
77 – zabawa z piłką mogła zakończyć sie stratą gola. Zamiast wybić piłkę, przejęli ją goście i po strzale piłka przeszła obok naszego słupka.
90 – w doliczonym czasie gry jeszcze raz po rzucie rożnym Gracja była przed szansą, ale refleksem wykazał się nasz bramkarz.