Łyk historii. Mecz z Czechami na 50 – lecie

W tym roku nasza Broń obchodzi 90-lecie istnienia. Staramy się docierać do najciekawszych momentów historii naszego klubu. Z ciekawości zajrzeliśmy 40 lat wstecz. Cofnijmy się zatem do roku 1976 roku, kiedy to Broń obchodziła jubileusz 50-lecia. 19 czerwca rozegrano mecz z II - ligową czechosłowacką drużyną z Ostrawy.

Broń przygotowywała się do jesiennych obchodów z okazji 50 – lecia klubu. Podczas letniej przerwy wyremontowano płytę boiska. Rozpoczęto też budowę boiska pełnowymiarowego treningowego na ul. Chałubińskiego. Budynek gospodarczy i basen otrzymały nową elewację. Na jubileusz kończyła się już budowa nowej hali przy Narutowicza 9.

19 czerwca Broń rozegrała jubileuszowy mecz z NHGK Ostrava, z drugoligowym zespołem z Czechosłowacji. Goście wygrali 4:1. Bramkę zdobył Krakowiak.
Broń zagrała w składzie: Wojnarski – Siekański, Mierzwa, Potrzebowski, Warda, Ziętek, J. Muc, Pysiak, Banaszkiewicz, Krakowiak, Bilski.

Na zdjęciu okładka oryginalnej księgi pamiatkowej jaką zrobiono na jubileusz w 1976. Księga pamiątkowa znajduje się obecnie w Archiwum Państwowym w Radomiu. 

PODOBNE WPISY