Nadchodzi Nowa Broń

BROŃ RADOM - SOKÓŁ OSTRÓDA
Sobota godz. 17
Stadion ul. Narutowicza 9


Nareszcie liga! Długo czekaliśmy na pojedynek o punkty. Kończyliśmy sezon meczem z Sokołem i były to miłe chwile i teraz również zaczynamy sezon z Sokołem i mamy nadzieję, że ponownie będziemy przeżywać radość. Z tą różnicą, że w czerwcu na koniec sezonu wygraliśmy 6:1 z Sokołem Aleksandrów Łódzki, a teraz zagramy ze spadkowiczem z drugiej ligi, Sokołem Ostróda. Poprzeczka idzie w górę, ale mamy nadzieję, że nowy trener, nowa drużyna zagwarantują nam nową jakość Broni Radom.

Dziewięciu zawodników dołączyło do Broni latem. W dużej mierze są to piłkarze, o których mocno zabiegali obecni trenerzy, Michał Pulkowski i Wiktor Kupiec. Są to zawodnicy, którzy powinni dać jakość. Spotkaliśmy się przed kilkoma dniami z opinią, że Broń ma znacznie mocniejsza kadrę niż wiosną, ale…węższą i jeśli nie będzie kontuzji i kartek, to można być optymistą. Czy rzeczywiście tak będzie, to zweryfikuje życie. Z dużą niecierpliwością czekamy na sobotę, bo dla nas wszystkich będzie to solidny sprawdzian.

Przed nami spotkanie ze spadkowiczem z drugiej ligi. Sokół Ostróda ostatnie dwa sezony spędził w drugiej lidze. Ten ubiegły nie był dla drużyny udany. Nie licząc wycofanego GKS Bełchatow, Sokół zajął ostatnie miejsce w tabeli. Co ciekawe ostatni wyjazdowy mecz drużyna wygrała 4 grudnia 2021 w Kaliszu, czyli…ponad półtora roku temu.

Statystyki bezpośrednich spotkań nie są dla nas korzystne. Broń z Sokołem grała do tej pory trzykrotnie i we wszystkich meczach przegrywała 0:3, 0:1, 2:3.

Właściwie od soboty wszystkie statystyki można śmiało schować do szuflady, bo liczy się to co tu i teraz. W ekipie z Ostródy latem doszło do wielu zmian. Sprowadzono kilku młodych, ciekawych zawodników, ale co ważniejsze dołączył nowy trener Dominik Bednarczyk i nowy obrońca, Maksim Kvenstar. Warto zdradzić, że jakiś czas temu, gdy Broń szukała trenera, Dominik Bednarczyk był w kręgu zaineresowania działaczy. To wartościowy szkoleniowiec, który w ostatnich latach robił świetne wyniki z RKS Radomsko, a potem Lechią Tomaszów.
Z kolei Maksim to Białorusin, do którego mamy sentyment, bo w przeszłości grał w Broni.

W naszym zespole zabraknie jesienią Jakub Chrzanowskiego, którego przedstawialiśmy i mocno liczylismy na niego. Doznał kontuzji i długo nie było wiadomo, na ile poważny jest to uraz. Dziś już jest jasne, że jesienią nie zagra w piłkę. To ogromny pech tego zawodnika, bo bardzo chciał z dobrej strony przypomnieć się na N9. Nie zamyka sobie furtki i gdy tylko wyzdrowieje, będzie miał drogę otwartą

Wierzymy w dobry doping kibiców od pierwszej kolejki i świetną, ambitną grę piłkarzy. Niech to będzie nasze święto.. #GolaBroniarze

KUP BILET przez portal MOSiR TUTAJ

Broń nie będzie transmitować meczów domowych. Możecie za to liczyć na tekstową relację na żywo

PODOBNE WPISY