Ostatnia kolejka. Będą jeszcze emocje

Broń bez względu na wszystko zakończy sezon na drugim miejscu i może myśleć o budowaniu drużyny na następny sezon. W naszej lidze przed ostatnią kolejką jeszcze mnóstwo emocji towarzyszy kibicom. Wszak cały czas nie wiadomo ile dokładnie drużyn spadnie z IV ligi.

Na górze tabeli sytuacja jest klarowna. W barażach o awans Victoria Sulejówek zagra z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Jedna z tych drużyn na przyszły sezon zostanie w IV lidze, choć jesteśmy zdania, że rozgrywanie meczów barażowych z udziałem mistrzów grup jest skandaliczne i obie ekipy zasłużyły na to, aby grać w przyszłym sezonie w III lidze.

Na dole w naszej grupie wyjaśniła się już przyszłość kilku drużyn. Na pewno spadną zespoły z miejsc 14-19, więc w przyszłym sezonie nie zobaczymy w akcji Prochu Pionki, Orła Wierzbica, KS Raszyn, KS Konstancin i Gromu Warszawa. Po ostatniej kolejce namieszało się w tabeli i po 42 punkty mają Znicz II, Promna i Szydłowianka.
Jak pisze blog „Piłka na Mazowszu”, na tę chwilę w IV lidze możliwe są wciąż dwa scenariusze – zależne od tego, czy Ursus spadnie z III ligi, czy się w niej utrzyma. Spadek oznacza konieczność gry w barażach o utrzymanie drużyn z 13 miejsc, utrzymanie Ursusa zagwarantuje utrzymanie drużyn z 13 miejsc w IV lidze. Tu sytuacja też jest zagmatwana, bo Polonia Warszawa spadła do III ligi, ale gdyby Gryf Wejherowo nie otrzymał licencji (o tym się mowi), to wówczas Polonia się utrzyma i szanse miałby Ursus. Tymczasem Ursus w ostatniej kolejce gra z ŁKS Łódź, który walczy o awans.Jest więc kilka scenariuszy.  To już jednak nie nasza bajka…

Ostatnia kolejka trzech zainteresowanych:
Szydłowianka – KS Konstancin
Błonianka – LKS Promna
Grom Warszawa – Znicz II Pruszków

PODOBNE WPISY