Podsumowanie 10 kolejki. Sensacja w Legionowie

Za nami 10 kolejka w 3 lidze, grupie 1. Strata punktów z Olimpią Zambrów już powoli odbija się czkawką. Zmarnowany rzut karny i sytuacja z 90 minuty miały odzwierciedlenie w końcowym wyniku. Mamy zaledwie trzy punkty nad strefą spadkową, a mogliśmy wskoczyć na 9 miejsce. Przed nami szereg spotkań z drużynami z miejsc 8-18. Broń zagrała już ze wszystkimi z pierwszej ósemki. Nie będzie wcale łatwiej. Pokazała to Victoria Sulejówek, która wygrała na wyjeździe z liderem.

Miniona kolejka przyniosła właściwie jedną niespodziankę, ale była to niespodzianka wielkiego kalibru. Victoria Sulejówek wygrała 2:0 na wyjeździe z Legionovią. Obie bramki wpadły po przerwie.
Huragan Morąg odczuwał chyba mecz wygrany z Zagłębiem Lubin. Do przerwy w Tomaszowie Huragan grał bardzo dobrze i prowadził 1:0, ale druga połowa należała do zespołu Lechii, która fizycznie lepiej poradziła sobie po zmianie stron.
Mazur Ełk co prawda jest ostatni w tabeli, ale w Ząbkach postawił się Legii II. Przegrywał już 0:2, ale odrobił straty. Od 55 minuty Legia grała w dziesiątkę, ale w 64 minucie zdołała zdobyć zwycięskiego gola.
Znicz Biała Piska postawił się liderowi. W 13 minucie Sokół Aleksandrów zdobył gola z rzutu wolnego i wygrał skromnnie, ale zasłużenie 1:0. Po tej kolejce Sokół jest liderem tabeli.
Unia Skierniewice po raz kolejny pokazała, że u siebie jest bardzo mocna. Przełamały się w tej kolejce dwie ekipy – Polonia Warszawa i Sokół Ostróda. Ten ostatni zespół będzie gościć w sobotę naszą drużynę i przystąpi do meczu w dobrych humorach. Drużyna zagrała bardzo dobrze i zasłużenie wygrała na wyjeździe z Ruchem.
W Warszawie doszło do derbów, w których Świt pokonał Ursus. W ekipie „Traktorków” bramkę zdobył Paweł Wolski, który miał epizod w juniorach Broni.

Wyniki 9 kolejki
Broń Radom – Olimpia Zambrów 4:4 (2:2)
Bramki: 0:1 Patryk Malinowski 5, 1:1 Maksim Kventsar 9, 1:2 Kamil jackiewicz 29, 2:2 Adam Imiela 37, 3:2 Konrad Paterek 50, 4:2 Imiela 70, 4:3 Mateusz Jastrzębski 77, 4:4 Jackiewicz 90.

Lagia II  Warszawa – Mazur Ełk 3:2 (1:0), Radosław Pruchnik 19 z karnego, Kacper Wełniak 22, Piotr Cichocki 64 – Michał Twardowski 51, Bartosz Szaraniec 59,
Ursus Warszawa – Świt Nowy Dwór Maz 1:2 (0:1),, Paweł Wolski 56 – Rafał Maciejewski 45, Konrad Rudnicki 54,
Unia Skierniewice – ŁKS Łomża 3:0 (2:0), Kamil Łojszczyk 21 z karnego, Konrad Niedzielski 44, Damian Warchoł 90,
Sokół Aleksandrów Łódzki – Znicz Biała Piska 1:0 (1:0), Dominik Głowiński 13,
Lechia Tomaszów Maz – Huragan Morąg 3:1 (0:1), Łukasz Bocian 47, samobójcza 53, Jakub Rozwandowicz 83 – Piotr Łysiak 31,
Ruch Wysokie Mazowieckie – Sokół Ostróda 1:3 (0:1), Arkadiusz Gajewski 71 – Michał Danilczyk 13, samobójcza 70, Tomasz Kowalski 78
Polonia Warszawa – Pelikan Łowicz 2:1 (1:0), Rafał Zembrowski 2, Mateusz Małek 68 – Grzegorz Wawrzyński 82,
Legionovia Legionowo – Vctoria Sulejówek 0:2 (0:0), Wojciech Wocial 55, Adison 77

Najlepsi strzelcy:  11 – Pieczara (Polonia Warszawa), 10 –  Wocial (Victoria), 7 –  Cempa (Sokół A), 6 –  Paterek (Broń), Jackiewicz (Olimpia), 5 –  Czarnecki, (Broń), Ciach (Ursus), Krawczyk (Legionovia), Rudnicki (Świt), 4 –  Więcek, Imiela (Broń).

11. kolejka, 6-7 października:  Sokół Ostróda – Broń (sobota, godz. 18), Pelikan -Legionovia, Olimpia – Polonia, Znicz – Ruch WM, Łomża – Sokół Aleksandrów Łódzki, Świt – Unia, Huragan – Ursus, Ełk – Lechia, Sulejówek – Legia II.