Podsumowanie 20 kolejki

Jeśli mecz ze Startem, to muszą być emocje! Wyrwane zęby, szansa dla zmienników. Niepokonana Pilica. Uratowany remis Radomiaka. Tym razem Wieluń nie zabrał punktów. Lechia największym rywalem…Lechii. Pelikan lepszy od Sokoła.
.
         Ostatnie mecze Broni ze Startem niosą ze sobą mnóstwo emocji- zwrotów akcji, bramek, kartek. Tak było i tym razem, gdy znów skutecznie goniliśmy wynik, ale zwycięstwo zostało okupione wieloma kartkami dla naszych zawodników a wśród ukaranych jest aż trzech, którzy nie będą mogli wystąpić w środowym meczu z Pilicą. Trener Dziubiński będzie miał problem z zestawieniem ataku podczas meczu z Pilicą – ze składu wypadli bramkostrzelni: Marczak, Nowosielski i Bojek. Brak tych piłkarzy będzie szansa dla młodych zmienników, którzy będą mogli udowodnić zasadności swoich aspiracji do gry w trzeciej lidze. Start Otwock po raz drugi w ostatnim fragmencie meczu roztrwonił przewagę bramkową. Trenerowi Bobrowskiemu możemy pogratulować ambitnie walczącej drużyny i powodzenia w kolejnych meczach. Zdobyte kolejne trzy punkty pozwoliły na małe odskoczenie od drużyn z dalszej części tabeli.
       Pilica Białobrzegi jest nadal niepokonana wiosną, ale nadal jest też…bez zwycięstwa. Trzy mecze, trzy remisy – to dorobek wiosny naszego najbliższego rywala. W niedzielnym meczu Pilica zremisowała 3:3 w Siedlcach z rezerwami Pogoni, goniąc wynik i remisując dzięki bramce samobójczej gospodarzy. Pilica także została „ wykartkowana” w tym meczu, ale jedyną stratą będzie Adrian Karasek, który dostał czwartą żółtą kartkę ( przy okazji zobaczył też czerwoną)i nie zagra z Bronią. Niedzielny remis był pierwszym punktem rezerw Pogoni wiosną. Ponieważ w tym samym czasie pierwsza drużyna grała swój mecz w Lubinie, rezerwy zagrały bez wzmocnień pierwszoligowców. Oprócz straty jednego zawodnika przez Pilicę, pewnym bonusem dla naszej drużyny będzie to, że mają jeden dzień więcej na regenerację niż rywale.
      Po raz kolejny problemy miał Radomiak, który drugi mecz z rzędu zremisował 1:1. Tym razem uratował remis w 90 minucie meczu z Pogonią Grodzisk Maz., grając w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Radeckiego. Przewaga Radomiaka nad Ursusem zmalała do 9 punktów i w przypadku kolejnych strat lidera, walka o zwycięstwo w lidze znów może stać się emocjonująca. Pogoń udowodniła, że będzie wiosną groźną drużyną, która poważnie wzmocniła się w walce o utrzymanie w lidze.
     Ursus Warszawa stara się gonić lidera – wygrał 2:0 z rezerwami Legii, zdobywając obie bramki w ostatnim kwadransie spotkania. Warto zauważyć, że w drużynie Legia zagrało ośmiu juniorów, bez zawodników z kadry pierwszej drużyny.` Chyba już nic nie zostało z planów władz Legii wprowadzenia rezerw do drugiej ligi, kierunek okazuje się wręcz odwrotny- rezerwy stały się mniej ważną drużyną niż juniorzy grający w Centralnej Lidze Juniorów. WKS Wieluń tym razem nie zabrał punktów drużynie z czołówki tabeli – poniósł pierwszą porażkę wiosną, przegrywając w Łodzi 0:1 z ŁKS. Trzeba przyznać, że początek rundy jest trudny dla WKS-u, któremu przyszło grać z drużynami z czołówki.
     Pierwsze wiosenne zwycięstwo odniósł Świt Nowy Dwór Maz, wygrywając 1:0 z Wartą Sieradz. Tym samym nie ma już drużyny z kompletem punktów wiosną. Największym rywalem Lechii Tomaszów staje się… Lechia. Tydzień temu straciła zwycięstwo przez błąd w zestawieniu zespołu, teraz straciła gola samobójczego w meczu z Polonią. Czarne Koszule wygrały 2:0 i zbierają punkty potrzebne d utrzymania w lidze. W „ptasim” meczu Pelikan wygrał 1:0 z Sokołem.

Tym razem trzy punkty za walkower z Targówkiem otrzymała Omega Kleszczów.

PODOBNE WPISY