Podsumowanie 20 kolejki. Zmiana lidera

20 kolejka IV ligi mazowieckiej w grupie południowej miała ogromne znaczenie. Rozegrano mecze, w których zespoły z czołówki tabeli grały między sobą. Paradoksalnie mecz w Mszczonowie, bez względu na wynik był dobry dla Broni...pod warunkiem, że nasza drużyna sama by wygrała. W następnych kolejkach nie możemy się oglądać na innych. Broń może wygrać ligę, osiągnąć sukces, ale tylko pod warunkiem, że sama będzie zdobywać punkty.

Pięć bramek padło w Mszczonowie, gdzie dotychczasowy lidera, Pilca – przegrał z Mszczonowianką 2:3. Być może całe spotkanie potoczyłoby się inaczej, gdyby w 18 minucie Jakub Chrzanowski wykorzystał rzut karny. Były zawodnik Broni z 11 metrów trafił w słupek. Co ciekawe w ostatnim czasie to kolejny niewykorzsany rzut karny przez Pilicę. Białobrzeżanie najwyraźniej w tym elemencie zapatrzyli się na Broń. Mszczonowianka lepiej zagrała w drugiej połowie. Zdobyła komplet punktów i objęła przodownictwo w tabeli.
Energia Kozienice po serii sześciu zwycięskich meczów potknęła się grając z MKS Piaseczno. Jedną z bramek dla gości zdobył Zbigniew Obłuski, jesienią piłkarz naszej drużyny.
Ciekawie było też w derbach regionu radomskiego. Drogowiec Jedlińsk podejmował ekipę Oskara i do 35 minuty to gospodarze byli lepsi i mieli swoją okazję. W 36 minucie czerwoną kartkę zobaczył golkiper Drogowca. W ciągu niespełna 10 minut Oskar zdobył trzy gole i było praktycznie po meczu.
Ci, którzy skreślali Wilgę Garwolin na początku rundy po porażce 1:10, dzisiaj muszą się wstydzić. Garwolinianie odebrali punkty Pilicy, Broni, a w sobotę wygrali 2:1 z Mazurem. Bramkę zdobyli w 90 minucie, a strzelec Arkadiusz Zalewski popisał się efektowną przewrotką.
Błonianka zgodnie z przewidywaniami wysoko pokonała Naprzód Skórzec i wskoczyła na 4 miejsce. Wygrana mogła być jeszcze wyższa, ale na początku meczu gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki również nie zagrała wielkiego futbolu, ale to wystarczyło do pokonania LKS Promna 3:0. Ważne punkty w Pruszkowie zdobyła Perła Złotokłos. Była to druga wygrana tej drużyny w tym sezonie i dzięki temu Perła opuściła strefę spadkową.

Kamil Czarnecki zdobywając trzy gole wskoczył na 1 miejsce tabeli strzelców, które dzieli z Michałem Kucharczykiem z Drogowca i Marcinem Raszką z Mazura Karczew. Na pewno w niedzielę Kamil nie powiększy swojego dorobku, bo musi pauzować za nadmiar kartek.

Mszczonowianka Mszczonów – Pilica Białobrzegi 3:2

Najlepsi strzelcy: 15 – Michał Kucharczyk (Drogowiec), Kamil Czarnecki (Broń), Marcin Raszka (Mazur Karczew),  14 – Bartosz Zawadzki (Energia), Konrad Rudnicki (Sparta Jazgarzew), Przemysław Śliwiński (Oskar Przysucha),  11 – Bartosz Orłowski (Sparta), Michał Strzałkowski (Pogoń).