Podsumowanie 23 kolejki

Coraz ciekawsza staje się zarówno walka o utrzymanie jak i o awans do II ligi. Sokół Aleksandrów ma przewagę 4 punktów nad wiceliderem, ale wicelider ma tylko 5 punktów przewagi nad miejscem dającym pewność gry w nowym sezonie w trzeciej lidze. Zapraszamy na pdosumowanie 23 kolejki trzeciej ligi.

 

               ŁKS Łódź po porażce z podradomskim Oskarem Przysucha, mocno odbił sobie w kolejnych dwóch meczach z radomskimi drużynami, zdobywając komplet punktów i strzelając łącznie 14 goli.

             Nasz najbliższy rywal, Ner Poddębice zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale sprawił problemy Polonii Warszawa, przegrywając tylko 0:1. Jedynego gola zdobył Mariusz Marczak. Mimo kompletu punktów, kibice Polonii wciąż są niezadowoleni z postawy swojej drużyny.  

               W meczach drużyn z czołówki tabeli Sokół zremisował z Legią II, a Świt Nowy Dwór Maz. z Ursusem Warszawa. W obu meczach padł rezultat 1:1

               Świetnie za to Pelikan Łowicz odrobił zimowe lekcje z przygotowania do walki o utrzymanie w lidze. Sprowadził piłkarzy zlikwidowanej drugoligowej drużyny Okocimskiego Brzesko i jest jedną z najlepszych drużyn wiosny. Po wygranej z Polonią w środę, w niedzielę pokonał 1:0 Lechię Tomaszów Maz i jest coraz bliżej utrzymania w lidze. Nowym trenerem Lechii został Grzegorz Wesołowski, ale nie pomogło to w przerwaniu serii trzech meczów bez zwycięstwa i chyba drugoligowe ambicje będą musiały być odłożone na później.

               W meczu drużyn szukających szans na utrzymanie Warta Sieradz zremisowała bezbramkowo z Błękitnymi Raciąż i ten wynik oddala obie drużyny od utrzymania w lidze.

               Pilica Białobrzegi, z którą już w środę zmierzymy się w Pucharze Polski, powetowała sobie wysoką porażkę w Łodzi pokonując 4:0 Start Otwock.

        Warta Działoszyn nie ma do dyspozycji nowego, komfortowego, klimatyzowanego autokaru. Na dalekie, ponaddwustukilomterowe wyjazdy udaje się małym busem. Nie przeszkadza to jej wywozić punktów z boisk rywali. W ciągu czterech dni dwukrotnie gościła na ziemi radomskiej i wywiozła cztery punkty- po remisie z Bronią, pokonała 2:1 w Kozienicach miejscową Energię.

              Oskar Przysucha (Przysucha liczy 6 tysięcy mieszkańcow) ma do dyspozycji kameralny stadion, skromną bazę treningową, nie posiada kompletu roczników drużyn młodzieżowych,  stypendiów miejskich, a jego drużyna seniorska opiera się na zawodnikach z regionu, którą prowadzi doświadczony trener- także z regionu.   Beniaminek zdobywa teraz seryjnie punkty, w sobotę pokonał 1:0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki, strzelając karnego w doliczonym czasie meczu i zrównał się punktami z Bronią.