Podsumowanie 24 kolejki

Sporo się działo w miniony weekend w naszej czwartej lidze. Sypnęło niespodziankami. Największą jest chyba derbowa porażka Pilicy Białobrzegi. Dość niespodziewanie z KS Raszyn przegrał u siebie Oskar Przysucha. Proch Pionki postawił się liderowi, ale ostatecznie przegrał 0:1 z Victorią Sulejówek. Autokar wożący piłkarzy Energii Kozienice na mecz do Jazgarzew, brał udział w kolizji.

Sensacja w Falęcicach, gdzie swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa zespół Promnej. Zdecydowanym faworytem była Pilica, ale derby powiatu białobrzeskiego zakończyły się wygraną Promnej. Dla podopiecznych trenera Artura Kupca zakończyła się seria 12 meczów bez porażki.
Energia spóźniła się na mecz o ponad pół godziny. W okolicach Magnuszewa, autokar z piłkarzami brał udział w kolizji. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale drużyna musiała poczekać na inny transport. Spóźnienie nie odbiło się na grze, bo w pierwszej połowie to goście grali lepiej i mieli dwie doskonałe okazje, aby otworzyć wynik. Jednak ani Janiszewski, ani Kołodziejczyk nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie kozieniczanie zagrali bardzo słabo i po prostych błedach stracili dwa gole.

Pierwsze wiosenne zwycięstwo zaliczyła Szydłowianka. Dotychczas zespół ten punktował jedynie po wygranej walkowerem z Raszynem. Szydłowianka grała w ważnym meczu z Wilgą, która też jest zagrozona  degradacją.
Grom Warszawa prowadził z Piasecznem i wydawało się, że dowiezie zwycięstwo, ale po przerwie stracił dwa gole w krótkim odstępie czasu.

Ogromną niespodziankę sprawił raszyn, który wygrał w Przysusze. Co prawda Oskar zagrał osłabiony bez trzech zawodników.
Proch Pionki zagrał niezły mecz z liderem i mógł pokusić się o niespodziankę. Tuż po przerwie niepotrzebny faul, rzut karny i goście wygrali 1:0. Victoria grała słabo, ale cel osiągnęła i zgarnęła trzy punkty. Podobnie zresztą jak nasza Broń, która w pojedynku z Błonianką do 60 minuty nie zachwycała, ale potem wydarła komplet punktów.
Piąte zwycięstwo tej wiosny wywalczył Mazur Karczew. Ciekawy mecz zobaczyli też kibice w Mszczonowie. Mszczonowianka pokonała KS Konstancin. Sytuacja tej drugiej drużyny jest nie do pozazdroszczenia. KS Konstancin będzie najbliższym przeciwnikiem Broni na stadionie przy N9.

Komplet wyników
Broń Radom – Błonianka Błonie 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Mikołaj Ozimek 54, 1:1 Emil Więcek 61, 2:1 Maciej Kencel 83.

Szydłowianka Szydłowiec – Wilga Garwolin 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Sergiusz Wiechowski 17, 1:1 Błażej Miller 32, 2:1 Kamil Lewiński 66, 3:1 Patryk Czarnota 69.

Sparta Jazgarzew – Energia Kozienice 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Arkadiusz Ryś 66 z karnego, 2:0 Bartłomiej Bobowski 71.

LKS Promna – Pilica Białobrzegi 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Dominik Wolski 9 z karnego, 2:0 Dominik Sokół 11, 2:1 Konrad Paterek 43.

Proch Pionki – Victoria Sulejówek 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Wojciech Wocial 53 z rzutu karnego.

Oskar Przysucha – KS Raszyn 2:4 (2:1)
Bramki: 1:0Grzegorz Obuch 22, 1:1 Piotr Zieliński 28, 2:1  Michał Gil 45, 2:2 Łukasz Malczewski 60, 2:3 Mateusz Kazimierczuk, 2:4 Mateusz Kazimierczuk 80.

Mazur Karczew – Znicz II Pruszków 2:0 (0:0),
Bramki: Jakub Pasik 72, Michał Trzaskowski 85,

Mszczonowianka Mszczonów – KS Konstancin 3:1 (1:0),
Bramki: Łukasz Gołka 40, Przemysław Jakóbiak 58 z rzutu karnego, Marcin Gregorowicz 69 – Dawid Brewczyński 78,

Grom Warszawa – UMKS Piaseczno 2:3 (1:1),
Bramki: Szymon Piórek 45, Mateusz Gliński 54 – Igor Korczakowski 39, 63, Kamil Włodarczyk 60,