Szósta frekwencja w lidze. Wiosną musi być lepiej!

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokusiła się o zliczenie frekwencji na stadionach grupy I w trzeciej lidze. Broń może się pochwalić szóstą frewencją w lidze. Według twórców rankingu na mecze naszej drużyny chodziło średnio 389 widzów. Co ciekawe do trzeciego miejsca brakował około 20 widzów. Inną ciekawostką jest fakt, że gorszą frekwencję zanotowało aż osiem klubów w drugiej lidze. Patrząc jednak z drugiej strony 10 proc zapełnionego stadionu na Narutowicza 9, to nie jest szczyt marzeń i to nie jest wynik, z którego możemy byc dumni. Zarząd przygotowuje pewne projekty, aby wiosną większą rzeszę mieszkańców zachęcić do przychodzenia na mecze.

Jesienią najwięcej kibiców przyszło na mecz Broni z Legią II, naszpikowaną zawodnikami pierwszej drużyny. Wówczas zasiadło na obiekcie prawie 700 widzów. Najgorzej było na ostatnim meczu z Ursusem, gdy brakowało już wyników w meczach u siebie i gdy temperatura spadła poniżej zera. Mecz z Ursusem zobaczyło niespełna 180 osob.

Średnia frekwencja podczas rundy jesiennej I grupy III ligi:
1. RKS Radomsko – 668 widzów
2. Sokół Ostróda – 520 widzów
3. Pogoń Grodzisk Mazowiecki – 407 widzów
4. Unia Skierniewice – 404 widzów
5. Lechia Tomaszów Mazowiecki – 391 widzów
6. Broń Radom – 389 widzów
7. Sokół Aleksandrów Łódzki – 376 widzów
8. Pelikan Łowicz – 327 widzów
9. Polonia Warszawa – 302 widzów
10. Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 248 widzów
11. Ruch Wysokie Mazowieckie – 225 widzów
12. Olimpia Zambrów – 209 widzów
13. Huragan Morąg – 203 widzów
14. Ursus Warszawa – 189 widzów
15. Concordia Elbląg – 186 widzów
16. KS Wasilków – 178 widzów
17. Znicz Biała Piska – 133 widzów
18. Legia II Warszawa – 90 widzów

Ciekawostką jest fakt, że w 2 lidze gorszą frekwencję od Broni zaliczyły: Legionovia, Znicz Pruszków, Garbarnia Kraków, Lech II Poznań, Błękitni Stargard, Skra Częstochowa, Gryf Wejherowo, Stal Stalowa Wola (gra na innim obiekcie).

Nie można jednak zapatrywać się na innych, bo średnia z rundy jesiennej, jest jedną ze słabszych w ostatnim dziesięcioleciu.
Kibice Broni w kilka, kalkanaście i kilkadziesiąt osób jeździli też na wyjazdy. Najwięcej osób było w Radomsku i Skierniewicach.

Zarząd Broni już teraz mocno pracuje nad kilkoma projektami, które wdrożone będą przed nową rundą, aby zachęcić kibiców do przychodzenia na mecze. Pojawią się też karnety na całą rundę. Nie ma znaczenia, czy sprzedamy ich 10, 20, czy 100. Wiele osób narzeka na system sprzedaży biletów przed meczem, a posiadanie karnetu na pewno ułatwiłoby wejście na mecz stałym kibicom. Z pewnością karnety pojawią się promocyjnej cenie, ale o tym informować będziemy już w nowym roku!

Ranking źródło: LechiaTM.pl

PODOBNE WPISY