Podsumowanie 27 kolejki

Za nami 27 kolejka IV ligi mazowieckiej. W grupie południowej obyło się bez większych niespodzianek, co nie oznacza, że było nudno. Trwa zaciekła walka zarówno o miejsce barażowe, jak i o utrzymanie. W tej kolejce na uwagę zasługuje trzy gole wychowanka Broni, Dominika Sokoła, który trafiał dla LKS Promna. Nas oczywiście najbardziej cieszy rosnąca forma naszej drużyny.

Znicz i Błonianka to dwie drużyny, które w ostatnim czasie przegrały z Bronią. W sobotę w Pruszkowie Błonianka do 70 minuty prowadziła 3:0, ale straciła dwie bramki i gospodarze gonili wynik. Błonianka odskoczyła od stawki zespołów, które walczą o utrzymanie.
Grom postawił się liderowi z Sulejówka. W 59 minucie Odunka zdobył zwycięską bramkę. Gospodarzom nie udało się wyrównać, choć bardzo chcieli. W barwach Gromu zagrało dwóch byłych zawodników Victorii.
Kolejny słaby mecz zagrali piłkarze Energii Kozienice. Przegrali 0:4 w Mszczonowie. Nieźle grali właściwie do straty pierwszego gola. Potem  już na boisku rządziła Mszczonowianką, która wykorzystała wszystkie najdrobniejsze błędy przeciwnika. Kozieniczanie kończyli mecz w osłabieniu. W 78 minucie czerwoną kartkę zobaczył Bartłomiej Janiszewski.
Trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa zaliczyli piłkarze Pilicy Białobrzegi. Podopieczni trenera Artura Kupca byli lepszym zespołem od Mazura Karczew, ale w 85 minucie sędzia podyktował dość kontrowersyjną „jedenastkę” i Mazur doprowadził do remisu. Ciekawostką jest fakt, że szkoleniowiec Mazura, Arkadiusz Modrzejewski przez kilka lat prowadził Pilicę. Zresztą podobna sytuacja będzie miała miejsce w najbliższy weekend, gdy trener Artur Kupiec zagra przeciw Broni.
Pośrodów zespołów z regionu radomskiego, które walczą o utrzymanie, wiosną najlepiej radzi sobie LKS Promna. Drużyna trenera Marcina Sikorskiego wygrała z KS Raszyn. To było ważne spotkanie dla drużyn, które walczą o utrzymanie. Hattrickiem popisał się Dominik Sokół. 14 miejsce dawałoby teraz miejsce barażowe.
Osłabiony kadrowo Oskar nie poradził sobie z Piasecznem. O kolejną niespodziankę postarał się Orzeł Wierzbica, który zremisował 2:2 z Wilgą.
W Szydłowcu piękna bramka Tomasza Zagórskiego, który zimą testował się w Broni, dała wygraną 1:0 Szydłowiance. Jego zespół też walczy o utrzymanie i zdobył ważne punkty w meczu z Prochem. Z kolei dla ekipy z Pionek statystyki są dramatyczne – tylko jeden punkt wiosną i nadal okrągłe zero na wyjazdach. Jak pisze oficjalna strona Prochu,  w czterech ostatnich meczach (Victoria, Błonianka i Szydłowianka w lidze oraz Sparta w PP) przez 360 minut piłkarze tego klubu oddali może z pięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika.

Wyniki
Znicz Pruszków – Błonianka Błonie 2:3
Mateusz Stryjewski 71, 90 – Dorian Zdanowicz 13, samobójcza 25, Tomasz Sieński 47.
Grom Warszawa – Victoria Sulejówek 0:1
Samuelson Odunka 59.
Mszczonowianka Mszczonów – Energia Kozienice 4:0
1:0 Marcin Gregorowicz 40, 2:0 Jakub Sosnowski 52, 3:0 Gregorowicz 70, 4:0 Damian Pociech 87
Mazur Karczew – Pilica Białobrzegi 1:1
0:1 Piotr Kornacki 6, 1:1 Mateusz Pielak 85 z karnego.
LKS Promna – KS Raszyn 3:1
0:1 Michał Prażuch 13, 1:1 Dominik Sokół 23, 2:1 Dominik Sokół 81, 3:1 Dominik Sokół 90.
Oskar Przysucha – MKS Piaseczno 1:3
0:1 Paweł Bylak 49, 0:2 Paweł Bylak 63, 0:3 Kamil Matulka 76, 1:3 Adam Najdzik z karnego 83.
Orzeł Wierzbica – Wilga Garwolin 2:2
0:1 Kamil Zawadka 4, 1:1 Hubert Miałkowski 40, 2:1 samobójcza 71, 2:2 Michał Kępka 74.
Szydłowianka Szydłowiec – Proch Pionki 1:0
1:0 Tomasz Zagórski 55.