Podsumowanie 34 kolejki

Po 34 kolejce możemy być pewni jednego – utrzymaliśmy się w trzeciej lidze. W odmiennych nastrojach jest Mechanik Radomsko spadł do czwartej lig. Ursus wykonał swoje zadanie na szóstkę. Pilica Białobrzegi na żółto i czerwono.
      Dużo szczęścia mieliśmy w meczu z Zawiszą, gdy w ostatniej minucie meczu padł zwycięski gol dla Broni. Duża ilość emocji stała się znakiem charakterystycznym meczów tych drużyn – wystarczy wspomnieć mecz sprzed półtora roku, gdy grająca w dziewięciu Broń dowiozła zwycięstwo do końca, a Młodziński obronił rzut karny. To ważne zwycięstwo – w poprzednich sezonach po przegranych kluczowych meczach z naszej drużyny uchodziło powietrze i końcówki sezonów były smutne. Oby tak nie było tym razem – walczymy do końca. Pod nieobecność doświadczonych Sałka i Skórnickiego, pierwszego gola w trzeciej lidze zdobył junior – Bartosz Krukowski. Zawiszy, dla którego każdy punkt jest bezcenny w walce o utrzymanie możemy jedynie współczuć straty gola i punktu w takich okolicznościach.
         Po 34 kolejce jesteśmy pewni…utrzymania w lidze. W najgorszym wypadku zajmiemy ósme miejsce w lidze, a komfort pewności utrzymania na dzisiaj oprócz naszej drużyny może mieć jedynie jeszcze Ursus, Legia II I Warta. Obok Mazura do czwartej ligi spadł także Mechanik Radomsko i w środę przystąpi do zaległego meczu ( deszcze znów zalały boisko) z Sokołem już jako zdegradowana drużyna.
        Pozostali nadal muszą walczyć – jedynym mazowiecko – łódzkim drugoligowcem pewnym utrzymania jest …lider Pogoń Siedlce i nadal może zrealizować się scenariusz spadku aż jedenastu drużyn z trzeciej ligi.
Jedną z drużyn walczących o utrzymanie jest WKS Wieluń, który zremisował 2:2 z Widzewem II, zdobywając wyrównującego gola z rzutu 6 minut przed końcem. Jakub Grodzki zdobył w tym meczu dwa gole – jednego dla Wielunia i gola samobójczego. W sobotę    WKS będzie walczył w Radomiu o życie i będzie to dla naszej drużyny trudny mecz w którym Broniarzom potrzebne będzie wsparcie.
      W meczu pierwszej drużyny z ostatnią. Ursus rozgromił 6:0 Mazura. Pierwsze trzy gole zdobył Jarosław Łowicki. Wszystkie z ..rzutów karnych. Mazur całą drugą połowę grał w dziesiątkę. Ciekawostką jest, że mecz warsawskiego Ursusa prowadzili sędziowie z …Warszawy.
       Legia II także pewnie wygrała swój mecz pokonując 4:2 Targówek. Były lider, Warta Sieradz zaczyna odstawać od czołówki – przegrała drugi mecz z rzędu, tym razem 0:2 u siebie z Kutnem. Warta ma praktycznie zapewnione utrzymanie i chyba traci mobilizację w ostatnich meczach. Z dołka wydobywa się Omega Kleszczów, która pokonała 3:0 Start Otwock. To był mecz z dodatkami – tuż przed rozpoczęciem przeniesiono na sztuczną murawę z powodu zalania głównego boiska, a przez prawie całą drugą połowę Start grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza. Lechia Tomaszów gra w kratkę – tym razem wygrała 2:1 z Huraganem Wołomin, przybliżając beniaminka do spadku.
      Żółty i czerwony to nie tylko kolory w herbie Pilicy Białobrzegi – to także kolor dominujący podczas jej meczu z Żyrardowianką. Sędzia pokaza 13 żółtych i dwie czerwone kartki, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1, bardzo niekorzystnym dla Żyrardowianki.
     GKS II Bełchatów nie wzmacniany pierwszoligowcami pokonał 2:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki, zdobywając zwycięskiego gola tuż przed końcem meczu. Obie te drużyny – walczące o utrzymanie będą grać z Ursusem, Bełchatów – 28 maja w terminie, gdy nie gra pierwsza liga…