Podsumowanie 9 kolejki: Ścisk w tabeli

Za nami półmetek rundy jesiennej. Broń Radom po porażce w Łowiczu, zajmuje 10 lokatę w tabeli, ale ścisk jest tak duży, że obecnie nad strefą spadkową mamy dwa punkty przewagi, a do czołówki (do 5 miejsca) brakuje nam również dwa punkty. Patrząc jednak w dół tabeli, należy pamiętać, że jeśli w drugiej lidze słabo radzić sobie będą nasze ekipy, to w trzeciej lidze liczba spadkowiczów się powiększy. Obecnie na spadkowych miejscach są: Pogoń Siedlce i Olimpia Elbląg! W minionej kolejce chyba najwięcej emocji dostarczył kibicom mecz w Ełku, gdzie wpadło siedem bramek.

O meczu w Łowiczu rozpisywaliśmy się w sobotę. Nasza Broń zagrała niezłe spotkanie, ale po dwóch błędach musiała uznać wyższość przeciwnika i wracała do domu bez punktów.
Ciekawe spotkanie rozegrano w Warszawie, na Konwiktorskiej. Dla Polonii, która przegrała cztery mecze z rzędu, pojedynek derbowy z liderem był najlepszym momentem na przełamanie i pokazanie, że Polonia będzie się liczyć w walce o najwyższe cele. Tak się nie stało. „Czarne Koszule” doznały porażki, a Legionovia okazała się lepszym zespołem.
Na równi z Legionovią idzie Sokół Aleksandrów, który dość pewnie i zasłużenie wygrał w Ostródzie.
„Jak można przegrać wygrany mecz” – zastanawiali się kibice Unii Skierniewice. Ich drużyna przeważała, grała dobrze, ale w 83 minucie straciła gola i doznała porażki wyjazdowej ze Zniczem Biała Piska.
W Zambrowie ponad 400 widzów oglądało derby sąsiednich miejscowości. Olimpia grała z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Goście już na samym początku zdobyli bramkę, ale ataki Olimpii przyniosły efektyu na początku drugiej połowy.
W Morągu oczekiwano występu reprezentanta Polski, ale ostatecznie nie zagrał w rezerewach Legii. Huragan wygrał 2:1. Lechia Tomaszów Maz po treafieniu z rzutu karnego zdobyła komplet punktów w Nowym Dworze Mazowieckim. Goście na facebooku napisali, że mecz oglądało 93, a przy tym zabroniono im przeprowadzić relacji radiowej.
Ursus Warszawa w bardzo ważnym pojedynku wygrał w Łomży i pierwszy raz w tym sezonie opuścił strefę spadkową.
I na deser mecz w Ełku. Tamtejszy Mazur na przerwę schodził prowadząc 3:1. Wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Po przerwie koncert gry Wojciecha Wociala. W sumie zdobył trzy bramki, a w 87 minucie trafiają z rzutu karnego, dał Victorii Sulejówek komplet punktów. Obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu.

Pelikan Łowicz – Broń Radom 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Sebastian Szerszeń 25, 2:0 Michał Adamczyk 82.
W innych meczach 9 kolejki:
Polonia Waarszawa – Legionovia Legionowo 0:2 (0:1), Lewandowski 43, Więdłocha 69,
Olimpia Zamrów – Ruch Wysokie Maz 1:1 (0:1), Hryszko 51 – Grochowski 10,
Sokół Ostróda – Sokół Aleksandrów 0:2 (0:1), Cempa 39, Kasperkiewicz 54,
Znicz Biała Piska – Unia Skierniewice 1:0 (0:0), Kossyk 83,
ŁKS Łomża – Ursus Warszawa 0:2 (0:1), Baranowski 9, Ciach 90,
Świt Nowy Dwór Maz – Lechia Tomaszów Maz 0:1 (0:0),  Golański 48 z karnego,
Hurag Morąg – Legia II Warszawa 2:1 (0:0), Biedrzycki 51, Maciążek 66 z karnego – Bondarenko 35,
Mazur Ełk – Vctoria Sulejówek 3:4 (3:1), Twardowski 19, 43, Szaraniec 30 – Wocial 21, 75, 87, Adison 64 .

Najlepsi strzelcy:  11 – Pieczara (Polonia Warszawa), 9 –  Wocial (Victoria), 7 –  Cempa (Sokół A), 5 –  Czarnecki, Paterek (Broń), Krawczyk (Legionovia), Ciach (Ursus), 4 –  Więcek (Broń), Jackiewicz (Olimpia), Koziara (Legionovia), Mirecki (Lechia), Otręba (Ostróda), Kozłowski (Świt), Kruczkowski (Huragan), Rudnicki (Świt)

10. kolejka, 29-30 września:  Broń – Olimpia (sobota, godz. 17), Legionovia – Victoria, Legia II – Ełk, Lechia – Huragan, Ursus – Świt, Unia – Łomża, Sokół A. – Znicz, Ruch – Ostróda, Polonia – Pelikan.