Podsumowanie siódmej kolejki


Legionovia nadal z kompletem. Lechia nas wyprzedziła. Udany jubileusz Pogoni. Derbowa wygrana Omegi. Niepokonany Ursus.

W meczach siódmej kolejki nie brakowało emocji. Przede wszystkim nie brakowało ich w Radomiu, gdzie osłabiona czterema zawodnikami Broń…wcale nie wyglądała na taką osłabioną. Jednak na treningu naszej drużyny powinien pojawić się chyba psycholog, aby popracować nad większą odpornością psychiczną zawodników. Jeszcze trochę czerwonych kartek, a Dariusz Różański nie będzie miał kogo powoływać do swojej drużyny, bo wszyscy jego juniorzy będą musieli grać w trzeciej lidze.

Warta Sieradz- Legionovia 0:1 – W meczu ostatniej drużyny z pierwszą, górą lider. Co ciekawe, to był pierwszy mecz Legionovii, w którym nie straciła gola. Wygrana skromna- ale skromna wygrana nawet z ostatnią drużyną daje 3 punkty i po siódmej kolejce Legionovia ma ich komplet. Zadziwiającą regularność prezentuje Paweł Tomczyk, który strzela gola dokładnie w co drugim meczu. Warta jest jedyną drużyną w lidze, która do tej pory nie odniosła zwycięstwa.

Mazur Karczew- Ursus Warszawa 0:1 – Ursus nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie i jest na trzecim miejscu w tabeli. W sobotę odniósł pierwsze od jedenastu lat zwycięstwo w Karczewie po golu Radionowa.

Lechia Tomaszów Maz. – MKS Kutno 1:0 – W tym meczu, według relacji to goście byli przeważającą drużyną, ale zwycięstwo po golu Króla odniosła Lechia. Sprawdziła się zasada, że rywal Broni nie wygrywa kolejnego meczu, ale Broń po raz ostatni służy za „ czyściciela pola” dla Lechii- w sobotę spotkają się bezpośrednio obie drużyny i będzie to dla nas bardzo ciężki mecz. Lechia wyprzedziła Broń w tabeli, pojedynek obu drużyn zapowiada się bardzo ciekawie.

Omega Kleszczów- Włókniarz Zelów 4:0 – Omega srodze powetowała sobie stratę punktów z Orłem, rozbijając aż 4:0 Włókniarza w derbach powiatu bełchatowskiego. Dwaj „lucky looserzy” z poprzedniego sezonu, znów pukają do drzwi spadku do czwartej ligi.

Pogoń Grodzisk Maz. – WKS Wieluń 3:2 – Emocje tego meczu uświetniły całodzienne obchody 90-lecia (nasze gratulacje!) GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Goście chcieli popsuć jubileusz, prowadzili nawet 2:1, ale dwie bramki w 51 i 57 minucie spowodowały, że feta mogła odbyć się w całej krasie.

Start Otwock – Orzeł Wierzbica 3:1– Po dwóch meczach z rzędu w których Orzeł zapunktował, Start Otwock sprowadził go z powrotem na ziemię.

Zawisza Rzgów- GKP Targówek 0:3 – To były pierwsze punkty Targówka po trzech kolejnych porażkach, a Zawisza dołącza do Warty i Włókniarza na dole tabeli.