Skoro zaszło się tak daleko…

1/2 finału Mirax Pucharu Polski
PROCH PIONKI - BROŃ RADOM
Środa godz. 15.30.
Mecz w Pionkach, gospodarzem Broń.
- Skoro już doszliśmy w Pucharze Polski tak daleko, to trudno teraz odpuszczać. Dlatego jedziemy do Pionek w możliwie najmocniejszym składzie i chcemy awansować do finału - mówi trener Dariusz Różański.
Środowy mecz pucharowy, to z pewnością przedsmak ligowego pojedynku obu drużyn. Rozegrany on będzie ponownie w Pionkach, 30 października.


Nasz zespół do Pionek nie pojedzie w najmocniejszym składzie. Za kartki pauzuje Patryk Jakubczyk, a kontuzjowany jest Piotr Nowosielski. W sobotę z Piasecznem z powodu przeziębienia nie grał Przemysław Nogaj i nie wiadomo, czy jutro już będzie gotowy. Wolne mógł dostać Kamil Czarnecki ze względu na narodziny dziecka, ale sam zawodnik chce wystąpić w środę i jedzie z drużyną na mecz.

Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się ze sobą w 2009 roku. W Pionkach Broń wygrała 1:0 po golu Pawła Kocona. To również był pojedynek w ramach okręgowego Pucharu Polski. Wówczas nasz zespół dotarł do finału, ale przegrał w Wierzbicy z Orłem 1:3.

Pionkowski klub na awans do IV ligi czekał 18 lat. Drużyna rok temu grała też w finale PP, ale przegrała ze Skaryszewianką 0:4. W lidze zespół trenera Mariusza Sztobryna zajmuje 16 lokatę, a wszystkie 13 punktów zdobył na swoim boisku. W Pucharze Polski Proch znałazł się nie tyle dzięki dobrej grze, co …pomyłce działacze Centrum Radom. Drużyna „Centralnych” wygrała 4:0 na boisku, ale że zagrała zbyt duża liczba cudzoziemców spoza Unii Europejskiej, to Proch otrzymał walkowera.

Warto przypomnieć aspekt „Broniarski” w pionkowskim zespole.W bramce gra Michał Majos, były zawodnik naszej drużyny, w pomocy Oskar Bawor, który grał przy N9 jesienią 2009 roku. Kontuzjowany jest Mateusz Kołodziej, a to również wychowanek rocznika 1993 w Broni. Zdrugiej strony…Emil Więcek, to mieszkaniec Pionek, wychowanek temtejszego Championa.

Mecz Proch – Broń rozpocznie się o godz. 15.30. Będziemy na żywo podawać jedynie wynik tego spotkania.

PODOBNE WPISY