Sobota z Chełmianką i Iskrą

BROŃ RADOM - CHEŁMIANKA CHEŁM
Sobota godz. 13
BROŃ II RADOM - ISKRA GÓZD
Sobota godz. 11

Szósty mecz kontrolny czeka naszą drużynę w najbliższa sobotę. Tym razem przeciwnikiem będzie trzecioligowa Chełmianka. Ciekawą potyczkę stoczą też młodzi gracze rezerw.

Na razie bilans Broni w meczach towarzyskich to dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Zmrożone boisko, ciężkie zajęcia na siłowni, nie pozwoliły nam na to, aby w pełni ocenić formę drużyny. Dlatego wynikami sparingów póki co nie można się przejmować. Na pewno najbliższe mecze towarzyskie powinny dać sztabowi szkoleniowemu większą porcję wiedzy. Idą cieplejsze dni, więc zniknie problem z boiskiem, a poza tym najbliższy tydzień na zajęciach w Dragon Fight Club nie będzie już tak intensywny. Zespół z każdym dniem nabierać będzie świeżości, więcej zajęć będzie typowo piłkarskich.

Trzecioligowa Chełmianka zajmuje 11 lokatę w IV grupie. W klubie tym grają byli reprezentanci Polski, związani niegdyś z Radomiakiem, Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin. Ten ostatni jest jednak kontuzjowany i w Radomiu go nie zobaczymy. Nie brak innych ciekawostek związanych z tym klubem. Obecnie wiceprezesem Chełmianki jest Piotr Stępień, pochodzący z Radomia znany dziennikarz sportowy (niegdyś Dziennik Radomski, Słowo Ludu) i były sędzia piłkarski. Trzeba dodać, że byłym graczem Chełmianki jest Paweł Wolski, obecnie gracz Broni.
Z Chełmianką graliśmy w meczu towarzyskim w lutym 2019 roku. Wówczas Broń przegrała 0:2.

W naszym zespole Broni kolejną szansę dostanie młody golkiper, były gracz Elany Toruń i Sokoła Ostróda, Kamil Dziwulski. Jesienią bronił w Ruchu Wysokie Mazowieckie. 20 latek zagrał już w czwartek w radomskim klubie, podczas meczu sparingowego z Kotwicą. Wystąpił też w rezerwach w meczu z Królewskimi.
___________________________________________
Pojedynek z Chełmianką rozpocznie się o godz. 13, a wcześniej zaplanowano mecz rezerw Broni, które grać będą z beniaminkiem ligi okręgowej, Iskrą Gózd. Cieszy fakt, że nasza młodzież w kolejnym już meczu zagra z przeciwnikiem wyżej notowanym, z ligi okręgowej. Będzie to na pewno procentować wiosną.
Nasz przeciwnik po rundzie jesiennej zajmuje 14 lokatę i będzie walczyć o utrzymanie. Tu również nie brak ciekawostek związanych z Bronią. Trenerem Iskry jest Daniel Ciupiński, w przeszłości znakomity napastnik Broni. Do niedawna w defensywie występował Wojciech Kupiec i nie jest wykluczone, że jeszcze pomoże temu klubowi. W bramce Iskry być może po raz drugi stanie Jakub Fiłkowski, 18 – letni junior Broni, który może teraz zostać wypożyczonym i zasili ekipę z Gozdu.

W sobotę od godz. 13 na naszym portalu będzie można śledzić wynik i najważniejsze wydarzenia

PODOBNE WPISY