Sparing pod kątem młodzieży (ZDJĘCIA)

Pierwszy mecz sparingowy za nami. Jest wygrana 3:1 nad mocnym czwartowligowcem, aspirującym do gry o awans. Wynik na razie nie ma tu znaczenia, bo trener Artur Kupiec dał szanse pograć przede wszystkim młodym graczom. Część nich to wychowankowie z rezerw i zespołu juniorów, ale też kilku młodych graczy z zewnątrz. W kolejnych dniach kadra będzie się zmieniać, będą dojeżdżać i wracać zawodnicy.
Więcej w rozwinięciu

ZDJĘCIA TUTAJ

Jeśli chodzi o bardziej doświadczonych testowanych, to w sobotę w naszym zespole wystąpili – Sebastian Kaczyński z KKS Kalisz, Robert Kowalczyk z Unii Skierniewice i Tomasz Bartosiak z Granatu Skarżysko. Pierwszy zawodnik wraca po kontuzji do gry. Wcześniej grał w Pelikanie Łowicz, Górniku Konin, czy też ostatnio w KKS Kalisz. Dwóch pozostałych graczy znamy bardzo dobrze. Robert Kowalczyk i Tomasz Bartosiak grali już w Broni, a popularny „Owen” jest przecież wychowankiem naszego klubu. Jeśli pokusić się o subiektywną ocenę, to spośród testowanych właśnie Bartosiak wypadł najlepiej.

W sumie wystąpiło w dwóch połowach aż 11 młodzieżowców. Spoza klubu: Kacper Mańko (Polonia II Warszawa), Kacper Ambrozik (wych. Broni ostatnio MKS Polonia Warszawa), Paweł Michalski (Mszczonowianka), Jakub Zborowski (Pogoń Grodzisk Maz.), Jan Głowacki (powrót po ypożyczeniu z Oskara Przysucha). Zagrało też spore grono naszych wychowanków z roczników 2003 – 2006: Wojciech Ginał (15 letni bramkarz), Adrian Grudzień, Stanisław Więcaszek (rocznik 2005), Antoni Chełstowski, Jakub Niewola.
Na pełną ocenę przyjdzie czas, ale ten sparing pokazał przede wszystkim młodym graczom Akademii, że warto pracować, bo droga do pierwszej drużyny wcale nie jest tak daleka.  

PODOBNE WPISY