Szóste miejsce w krajowym turnieju

Piłkarze trenera Ireneusza Gorczycy, chłopcy z rocznika 2004 wzięli udział w ogólnopolskim turnieju piłkarskim w Sochaczewie. Szóste miejsce wśród takich ekip jak Śląsk Wrocław,. Polonia Warszawa, ŁKS Łódź, Raków Częstochowa, czy Olimpia Elbląg, należy uznać za dobry wynik. Zwyciężyła gdańska Lechia. Poniżej relacja rodziców z tego rocznika.

15 i 16 marca w Sochaczewie odbył się jeden z największych piłkarskich turniejów w Polsce. Zmagania młodych zawodników trwały dwa dni.

Turniej od paru lat jest Piłkarskim Memoriałem Gen. Dywizji Pilota A. Andrzejewskiego – Unia Boryszew Cup 2014 – turniej rocznika 2004.

Na starcie stanęło 12 drużyn z całej Polski, rozegrało łącznie 90 spotkań na hali i na boisku typu orlik, co daje w sumie 16 spotkań na drużynę niezależnie od zajętego miejsca.

Podczas weekendowego grania podziwiać można było takie piłkarskie potęgi jak: Lechia Gdańsk, ŁKS Łódź, TOP 54 Biała Podlaska, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Broń Radom, Polonia Warszawa, Olimpia Elbląg, Raków Częstochowa, Agrykola Warszawa i II drużyny gospodarzy – Unii Boryszew.

Mecze rozgrywano w dwóch grupach po 6 zespołów (mecz i rewanż – hala i orlik). Na podstawie zajętych miejsc w sobotę, w niedziele wg systemu rozgrywek na drugi dzień utworzono 3 grupy po 4 zespoły i rywalizowano o poszczególne miejsca.

Nasza drużyna trafiła do grupy B:

  • Polonia Warszawa, 
  • Broń Radom, 
  • Śląsk Wrocław, 
  • Raków Częstochowa, 
  • TOP 54 Biała  Podlaska, 
  • Olimpia Elbląg

Pierwszy mecz rozegrany w sobotę na ORLIKU to było starcie z drużyną POLONII WARSZAWA. Nasi piłkarze nie wystraszyli się stołecznej drużyny i wygrali 1:0
Na kolejny mecz wyszliśmy z piłkarzami Rakowa Częstochowa. Aura zaczynała być coraz bardziej nieprzewidywalna. Silny wiatr a momentami deszcz ze śniegiem sprawił, że piłka nie zawsze słuchała uderzeń zawodników i to własnie spowodowało że straciliśmy jakże cenną jak się później okazała bramkę. Oddaliśmy zwycięstwo drużynie z Częstochowy przegrywając 0:1

Kolejny mecz to starcie z gospodarzem turnieju UNIĄ Boryszew II tu już nie mogliśmy pozwolić sobie na najmniejszy błąd i tak tez się stało. Mimo pogarszającej się aury pokonaliśmy gospodarzy 1:0.

Dwa ostatnie mecze na orliku to zmagania z faworytami naszej grupy Top 54 Biała Podlaska (która to zdobyła puchar na ostatnim turnieju w Lublinie). Tym razem nie pozwoliliśmy się zdominować i zremisowaliśmy z naszymi kolegami z Podlasia.

Ostatni mecz starcie z najsilniejszą drużyna naszej grupy Śląsk Wrocław. Ale my tak łatwo nie odpuszczamy. Broniarze walczą do końca i mimo że schodziliśmy z boiska tylko z 1 punktem i remisem na koncie, nastroje były dobre i chęć walki o podium coraz większa.

Po meczach na Orliku nasi zawodnicy mieli chwilę przerwy na obiad i  przygotowanie się do gry na hali. 

Rywalizację na hali rozpoczęliśmy z Polonią Warszawa, jednak zeszliśmy na ten mecz prosto ze stołówki i to chwilowe rozluźnienie spowodowało że Polonia strzeliła nam 3 gole. Przegraliśmy 1:3. No cóż trzeba było się pozbierać i walczyć dalej.

Kolejny mecz to Raków Częstochowa. Tu już nie daliśmy się zaskoczyć i wygraliśmy 1:0

Niestety w kolejnym meczu ulegliśmy gospodarzom 1:2. Unia Boryszew była silniejsza:)

I znów wszystko mogło się zdarzyć, a przed nami faworyci. 

Dziewiąty już tego dnia mecz to TOP 54 Biała Podlaska. Po zaciętym pojedynku zakończyliśmy zmagania remisem.

Ostatni sobotni mecz rozegraliśmy ze Śląskiem Wrocław. Udało nam się pokonać faworyta i wygrac 1:0.

Wyszliśmy z grupy na 3 miejscu, co spowodowało że graliśmy w niedzielę o miejsca 5-8. Niewiele zabrakło aby powalczyć o finał – od faworytów dzielił nas tylko jeden punkcik. 

Dzień II – znów zaczęliśmy od meczy na Orliku.

Pierwsze starcie to mecz z Polonią Warszawa który zremisowaliśmy 1:1

Kolejne to Olimpia Elbląg pokonana 0:1

i ostatni mecz to zmagania z Jagiellonią Białystok której ulegamy 1:0

Rewanże rozgrywamy już na hali.

Polonia Warszawa – Bron Radom 0:1

Jagiellonia Białystok – Bron Radom 0:1

Olimpia Elbląg – Bron Radom 1:0

Definitywnie kończymy turniej na wysokim  VI miejscu. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi dziękujemy organizatorom za wspaniałe przyjęcie i fantastyczną zabawę.

Skład: Igor Chebdowski, Maks Maleta, Kacper Ambrozik, Igor Fituch, Bartek Piotrowski, Wiktor Chłopecki, Kuba Wichecki, Wojtek Mąkosa, Kacper Sowa, Bartek Wójci, Bartek Woźniak, Tomek Gapczyński, Tomek Korczak, Bartek Zając.

Nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników w naszej drużynie zdobyli Kacper Ambrozik i Wiktor Chłopecki                                                            

Klasyfikacja końcowa:
1. Lechia Gdańsk
2. ŁKS Łódź
3. TOP 54 Biała Podlaska
4. Ślask Wrocław
5. Jagiellonia Białystok
6. Broń Radom
7. Olimpia Elblag
8. Polonia Warszawa
9. Unia I Boryszew
10. Raków Częstochowa
11. Unia II Boryszew
12. Agrykola Warszawa

PODOBNE WPISY