Traktować poważnie, ale oszczędzać siły

Mirax Puchar Polski - II runda
MAZOWSZE GRÓJEC - BROŃ RADOM
Środa godz. 17
Piłkarze Broni Radom rozpoczynają w tym sezonie zmagania w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Jako trzecioligowiec mieliśmy okazję zaczynać naszczeblu wojewódzkim. Nagrodą główną w tych rozgrywkach jest 5 tys. zł, komplet strojów, awans do kolejnej rundy. Drużyna Broni bardzo poważnie traktuje Puchar, chce na 90 - lecie klubu osłodzić kibicom trochę nieudany rok. Do Grjca na mecz z Mazowszem nasz zespół nie pojedzie w najmocniejszym zestawieniu, bo już w sobotę pojedynek z Pilicą i jednak liga póki co jest ważniejsza.

Jeszcze kilka lat temu w trzeciej lidze mecze Mazowsza i Broni elektryzowały kibicówobu drużyn. Obecnie klub z Grójca jest w klasie okręgowej, w pięciu meczach zdobył siedem punktów i zajmuje dziewiątą lokatę. Świetnie zaczął sezon od dwóch wygranych. Mazowsze u siebie doznało porażek z radomskimi ekipami – Zamłyniem i Centrum. Byłaby sensacja, gdyby Broń sobie nie poradziła. Co ważne – szkoleniowcem Mazowsza jest Konrad Główka – wychowanekj Broni, były trener młodzieży, a także seniorów naszej drużyny.

– Na pewno puchar traktujemy poważnie. Musimy jednak rozkładać siły, bo gramy co 3-4 dni i niektórzy czują zmęczenie – mówi Dariusz Różański.

Kontuzjowany jest Emil Więcek. Do Grójca raczej nie pojadą Piotr Nowosielski, Damian Sałek i Kamil Czarnecki. Cała trójka w meczach ligowych gra praktycznie po 90 minut i to dobra okazja, aby odpoczęli. Więcej na boisku spędzą zawodnicy, którzy w lidze grali mniej – Sebastian Przytuła, Bartłomiej Książek, Przemysław Nogaj, Cezary Zieliński, Patryk Jakubczyk, Jakub Kumoch. Zapewne zagra też Przemysław Wicik, który ostatnio pauzował za kartki. Do nich dołączy kilku juniorów.

Zorza Kowala – Energia Kozienice

Królewscy Jedlnia – Jodła Jedlnia Letnisko.

Początek meczu o godz. 17. Nie przewidujemy relacji live „minuta po minucie”, ale aktualny wynik będzie pojawiał się na naszej stronie.