W sobotę pierwszy sparing

BROŃ RADOM - Korona Kielce (ME)
Stadion, przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu

W sobotę o godzinie 11 piłkarze Broni Radom rozegrają pierwszy mecz sparingowy przed nowym sezonem. Przeciwnikiem naszej drużyny będą rezerwy kieleckiej Korony, które w nowym sezonie grać będą w Młodej Ekstraklasie.

Pierwotnie pojedynek miał się odbyć w Kielcach, jednak goście zaproponowali mecz w Radomiu. Trenerem kieleckiego zespołu jest nadal Cezary Ruszkowski, świetnie znany na N9 były zawodnik.

Broń zmierzyła się z rezerwami kieleckiej Korony zimą. Wówczas nasz zespół wygrał w dobrym stylu 3:1, ale potem losy obu drużyn były zgoła odmienne. Nasz zespół spadł do czwartej ligi, zaś drużyna Korony wygrała rozgrywki trzeciej ligi świętokrzysko – małopolskiej, ale zagra w Młodej Ekstraklasie.

W naszym zespole zagra kilku nowych zawodników. Niektórych nie trzeba testować, bo już związali się umową z Bronią. Mowa o Marcinie Bogusiu i Danielu Ciupińskim. Do swojej wartości będą chcieli przekonać trenera Artura Kupca, młody bramkarz Sebastian Michałek (Legion Radom), Oskar Bawor (Szydłowianka Szydłowiec), Cezary Zieliński (Centrum Radom). Jednak to nie koniec tworzenia kadry na nowy sezon i nie koniec testowania.

– Zaprosiłem na ten sparing kolejnych zawodników. Jeśli się pojawią to wtedy będziemy mogli mówić o nazwiskach – mówi trener Artur Kupiec.

Jesienią na pewno zobaczymy w zespole Piotra Cichawę, który podpisał nową umowę. Nadal nie jasna jest sytuacja Pawła Lewandowskiego. Jeśli pojawi się w sparingu z Koroną, będzie to oznaczać, że zostaje z Bronią. Zapraszamy w sobotę na sparing. Odbędzie się on na głównej płycie.

PODOBNE WPISY