Walka w Mławie niemal w rocznicę Bitwy pod Mławą

MŁAWIANKA MŁAWA - BROŃ RADOM
Sobota godz. 16
Stadion ul. Kopernika 38

Piłkarze Broni Radom w sobotę zagrają wyjazdowy mecz z bemiankiem rozgrywek i rewelacją początku obecnego sezonu. W mieście odbędą się obchody rocznicy "Bitwy pod Mławą", gospodarze spodziewają się sporej frekwencji i dobrze...nasi piłkarze takie mecze o stawkę lubią najbardziej. Według bukmacherów szanse w tym meczu są bardzo wyrównane.

Mławianka ma 9 punktów w trzech meczach. Drużyna jak na beniaminka spisuje się bardzo dobrze, bo po ostatniej kolejce wskoczyła na miejsce wicelidera. W pierwszej kolejce zespół ten przegrał z Pelikanem Łowicz 0:2, ale już w następnych meczach zaskakiwał, wygrane 3:1 z Lechią w Tomaszowie, 4:3 z Sokołem Ostróda i 2:1 z Ursusem w warszawie. W dwóch ostatnich meczach Mławianka przegrywała, ale potrafiła w drugiej połowie przechylić szalę na swoją stronę. Media bardzo dużo rozpisywały się o napastniku z Angoli – Odilon zdobył już sześć goli. W drużynie brak znanych i oświadczonych graczy – Michał Stryjewski w przeszłości grał w ŁKS Łódź, czy Sokole Ostróda, zaś Maciej Rogalski na swoim koncie ma ponad 60 spotkań w  ekstraklasie (Lechia Gdańsk, Podbeskidzie). Mimo 42 lat ten zawodnik pokazuje, że w trzeciej lidze nadal jest wartościowy.
Pisząc o Mławiance nie sposób nie wspomnieć o trenerze. Piotr Rzepka to były reprezentant Polski, niegdyś wybitny piłkarz.

Nasza Broń jedzie do Mławy osłabiona i podrażniona ostatnim meczem i tym co uczynił sędzia. Do pierwszych jego kontrowersyjnych decyzji Broń prowadziła z liderującym Świtem 1:0 i grała bardzo dobrze. Potem jednak wszystko sie posypało. Nie ma co do tego meczu już wracać, ale w Mławie nie zobaczymy pauzujących Wojtka Kamilowskiego, Tomka Bartosiaka. Mecz z trybun obejrzy trener Michał Pulkowski, który też musi pauzować za kartkę.
Pojedynek ze Świtem to już historia i nasz zespół solidnie przepracował tydzień, aby powalczyć w Mławie.

W dniach 1-3 września 1939 odbyła się Bitwa pod Mławą, po której polskie wojska zmuszony były wycofać się pod Modlin. Bitwa pod Mławą był jedną z najważniejszych bitew kampanii wrześniowej. W weekend w Mławie odbędą się uroczystości związane z kolejną rocznicą tego historycznego wydarzenia.  Wielu z nich zajrzy na stadion obejrzeć mecz, więc frekwencja powinna być wysoka.

Bukmacherzy są podzieleni w typowaniu tego meczu. Fortuna i STS minimalnie typują wygraną gospodarzy, ale z kolei Betfan i Superbet wskazują delikatnie na Broń. Nasza drużyna na pewno zrobi wszystko, aby z dalekiej Mławy powrócić z kompletem punktów!

Tradycyjnie na naszej stronie będzie można śledzić tekstową relację na żywo.  

PODOBNE WPISY