Witajcie w świątyni N9 (zdjęcia)

Władze miasta z prezydentem Andrzejem Kosztowniakiem na czele, mieszkańcy Radomia, dziennikarze i kibice Broni Radom mogli dziś po raz pierwszy obejrzeć nowy stadion przy ul. Narutowicza 9. Trzeba przyznać, że obiekt zachwyca swoją nowoczesnością. Ci, którzy byli, wiedzą, że możemy być dumni z tego stadionu. 
FOTOGALERIA TUTAJ

Obiekt budowano od września 2010 roku. Koszt inwestycji to 32 milio0ny złotych, z czego ponad 11 przekazało Ministerstwo Sportu. Pojemność trrybun 4008 miejsc oraz 72 miejsca VIP, 222 miejsca w sektorze gości, 16 miejsc dziennikarskich i 10 miejsc dla osób niepełnosprawnych.
Na stadionie znajduje się 98 kamer oraz duża tablica LED. Jest też nowoczesne nagłośnienie (38 głośników). Pod obiektem znajduje się parking podziemny na 56 miejsc. Jeśli chodzi o murawę, ma ona automatyczne nawodnienie. Pod trybuną B (tą od parku) znajduje się hala do  treningu zimą, bieżnia 80-metrowa zakończona zeskokiem.

Można było zwiedzić dwa nowe pomieszczenia klubowe Broni. Jest również bardzo duża szatnia seniorów, a w niej jaccuzi oraz sauna. Budka spikera znacząco różni się od tej w której przez lata zasiadywał Edward Giza (ostatnio Krzysztof Chamerski). Dziś jest pomieszczenie skomputeryzowane z obługą telebimu, nagłośnienia. Obok są pomieszczenia do transmisji telewizyjnych oraz urządzenia tak zwane fotokomorki potrzebne do pomiaru biegu lekkoatletom.

Zapraszamy juz w sobotę na mistrzostwa Radomia. Od godz. 15. Pierwszy mecz Broni 25 sierpnia. Będziemy informować wcześniej, bo już niebawem ruszy przedsprzedaż biletów.