Wywiad z trenerem

Zwycięską inaugurację w Grójcu, Broń Radom ma już za sobą. Trener Artur Kupiec jest już myślami przy kolejnych pojedynkach i zapewnia, że w każdym zespół walczył będzie o wygraną.

Źródło: RadomSport.pl

Grzegorz Stępień, RadomSport.pl: Zaskoczyłeś wiele osób w tym dziennikarzy wyjściowym składem Broni…
Artur Kupiec: – Być może dziennikarzy zaskoczyłem, ale najważniejsze, że nie zaskoczyłem sam siebie. Taki skład miałem w głowie od dawna i końcowy wynik świadczy o tym, że w pewnych prognozach się nie pomyliłem. Udany początek został zrobiony, a osobiście jestem zadowolony nie tylko z trzech punktów, ale również faktu, że wygraliśmy w pełni zasłużenie. A w inauguracjach, nawet z teoretycznie słabszymi przeciwnikami bywa różnie.

Wydaje się, że młodzi gracze, na których postawiłeś świetnie znieśli presję związaną z pierwszym meczem?
– To są właśnie młode charaktery, młode głowy. Krótko mówiąc, dostali szansę i wykorzystali ją. Cieszę się, że właśnie w trudnym momencie jakim jest bez wątpienia pierwszy mecz, młodzież wytrzymała ciśnienie i zaprezentowała się dobrze.

Czyli w kolejnych meczach też postawisz na młodzież?
– Spokojnie. Pierwszy krok został zrobiony, ale przed nami jeszcze daleka droga. Powiem inaczej: mamy szeroki skład i każdy z zawodników wie, że w każdej chwili musi być gotowy do gry od pierwszej minuty. U mnie nie ma pojęcia „zwycięskiego składu się nie zmienia”. Zobaczycie, że nie raz zdarzy się, że do wyjściowego składu wskoczy piłkarz, który poprzednio był poza meczową 18-tką.

Rozmawiał GRZEGORZ STĘPIEŃ (www.RadomSport.pl)

PODOBNE WPISY