Z kim w barażu?

Powoli możemy już myślami być przy barażu o trzecią ligę. Broń w ostatniej kolejce zagra z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, ale pojedynek ten nie będzie miał dla naszej ekipy większego znaczenia. W meczach barażowych zagramy z Mazovią Mińsk Mazowiecki lub Koroną Ostrołęka.
Pierwszy mecz odbędzie się na boisku przeciwnika w sobotę, 23 czerwca o godz. 17, a rewanż w Radomiu, w środę 27 czerwca, o godz. 17.

Co ciekawe zimą nasz zespół grał zarówno z Koroną (6:1), jak i Mazovią (1:0), ale mecze towarzyskie mają zupełnie inny wymiar i znaczenie.

W grupie północnej miniona sobota była bardzo ciekawa. W meczu na szczycie, Dolcan Ząbki przegrał 1:3 właśnie z Mazovią i stracił szanse na pierwsze miejsce. Kilka godzin później, Andrzej Sieradzki trener mińskiego klubu przyjechał do Pruszkowa, aby obejrzeć mecz Broni ze Zniczem II.

Z kolei Korona Ostrołęka wygrała wysoko z Bugiem Wyszków na wyjeździe 7:0. Dla ekipy z Wyszkowa ten mecz nie miał znaczenia.

Na jedną kolejkę przed końcem, Mazovia ma 56 punktów, a Korona 54. Mazovia u siebie w sobotę zagra z MKS Ciechanów (12 miejsce), zaś Korona u siebie z trzecią w tabeli WisłąII Płock. Ponieważ bilans bezpośrednich spotkań Mazovia ma lepszy od Korony, ekipie z Mińska Maz. wystarczy tylko remis z Ciechanowem, aby zagrać w barażach. W każdym razie obie te ekipy muszą w ostatniej dać z siebie wszystko, aby zagrać z Bronią, a nasz zespół ma pewien komfort, że trener Artur Kupiec może kilku graczy oszczędzić na najważniejsze pojedynki w tym roku.

Pewne jest, to, że z kimkolwiek Broń nie zagra, będą to ciężkie dwa mecze, które trzeba wygrać!!!!

PODOBNE WPISY