Z kłopotami, ale po zwycięstwo!

BROŃ RADOM - JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK
Sobota godz. 14
Stadion ul. Narutowicza 9


W sobotę piłkarze Broni Radom rozegrają piąte spotkanie przy Narutowicza 9. W poprzednich czterech schodzli z boiska w roli triumfatora. Teraz zagramy w osłabieniu, z zespołem który radzi sobie dobrze. Nie zmienia to faktu, że przy N9 z pomocą kibiców możemy powalczyć o punkty.

Nasz sobotni rywal ma 19 punktów, czyli tyle samo co Broń, choć trzeba zaznaczyć, że ostatni mecz tej drużyny z Mamrami Giżycko został przełożony. Młoda Jagiellonia przyjedzie do Radomia bardziej wypoczęta, ale czy będzie miało znaczenie?
Pierwszy zespół „Jagi” w sobotni wieczór zagra z Piastem Gliwice, więc do Radomia, do rezerw raczej nikt nie zejdzie. Nie zmienia to faktu, że w trzecioligowej „dwójce” jest kilku wartościowych graczy, którzy pukają do pierwszej kadry. Między innymi w kadrze jest Bartosz Dyszy, który w styczniu 2019 był testowany w Broni i zagrał w jedynym sparingu.
 
– To nie będzie łatwy mecz. Młodzież Jagiellonii jest wyselekcjonowana, bardzo dobrze wyszkolona i nawet bez wzmocnień z ekstraklasy radzi sobie bardzo dobrze w trzeciej lidze. Jeśli chodzi o nas mamy trochę swoich problemów, trzeba będzie inaczej zestawić skład, ale wierzę, że będzie dobrze – mówi trener Broni, Tomasz Jasik.

W naszej drużynie zabraknie na pewno Igora Kośmickiego, który musi pauzować za nadmiar kartek. Trener stracił więc podstawowego stopera i młodzieżowca. W zespole są jeszcze urazy i do soboty nie wiadomo jak wyglądać będzie wyjściowa jedenastka. Zagrają zmiennicy, dostaną szansę i muszą powalczyć, aby na dłużej zadomowić się w składzie.
Szykuje się bardzo ciekawe widowisko i liczymy na walkę oraz komplet punktów.

Do tej pory z Jagiellonią II graliśmy tylko w marcu tego roku. Broń pierwsza zdobyła gola, prowadziła do 45 minuty, a potem strzelali już tylko goście Skończyło się 1:3. Oby teraz wynik byl korzystny dla nas.

Bilety dostępne są przez internet, a w kasach możliwość kupowania biletów będzie od godz. 12.30.
Nie planujemy transmisji wideo. Będzie dostępna tradycyjna relacja tekstowa

Bilety kupujemy przez sklep MOSiR ===>>> TUTAJ

Zestaw par 16 kolejki: Pilica Białobrzegi – Ursus Warszawa (sobota, godzina 12), Broń Radom  -Jagiellonia II Białystok (sobota, godzina 14), Znicz Biała Piska – KS Kutno (sobota, godzina 13), Legia II Warszawa – Sokół Aleksandrów Łódzki (sobota, godzina 11), Mamry Giżycko – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (sobota, godzina 14), Pelikan Łowicz – Błonianka Błonie (niedziela, godzina 12), ŁKS II Łódź – Polonia Warszawa (sobota, godzina 11.30), GKS Wikielec – Unia Skierniewice (sobota, godzina 14), Legionovia Legionovia – Wissa Szczuczyn (sobota, godzina 13), Lechia Tomaszów Mazowiecki pauzuje.