Zimowe przygotowania rywali

Ruszyła transeferowa karuzela. Rotacje między klubami trzeciej ligi. Z Pogoni do…Pogoni, z Broni do Pilicy. Dukalski już nie pognębi Broni. Dużo goli w mazowieckich sparingach. Posiłki z …Zawiszy. Polonie dwie? Zapraszamy na przegląd przygotowań rywali do sezonu.
 
      Transferowa karuzela zaczyna się rozkręcać na dobre. Na razie uwagę zwracają przenosiny zawodników wewnątrz klubów z trzeciej ligi. Można spodziewać się, że łódzcy trzecioligowcy zostaną zasileni zawodnikami Zawiszy Rzgów – lidera IV ligi, który ma duże problemy finansowe. Dwóch jego piłkarzy już zaprosił ŁKS Łódź.
      Radomiak rozegrał dwa sparingi z drugoligowcami – przegrał 1:2 z Wisłą Puławy i pokonał także 2:1 Legionovię Legionowo. Do zespołu dołączył Bartosz Sulkowski z Siarki Tarnobrzeg, sprawdzany jest także Michał Kiełtyka z II- ligowej Puszczy Niepołomnice.
Swój sparing rozegrał Ursus Warszawa, pokonując 3:2 Energię Kozienice. Możliwe, że Ursus straci swojego czołowego napastnika  Jewgienija Radionowa, który jest sprawdzany przez Pogoń Siedlce. Pelikan Łowicz pokonał 3:1 Pogoń Grodzisk Maz. Do drużyny Pogoni jako grający II trener dołączy Maciej Tataj, zawodnik Pogoni Siedlce. Legia II Warszawa zremisowała 2:2 z KSZO Ostrowiec Św., grając już bez Michała Bajdura, który wiosną będzie grał w Dolcanie.
      Sokół Aleksandrów wygrał pierwszy sparing, pokonując 4:3 IV- ligowych Zjednoczonych Stryków, a Pilica Białobrzegi zremisowała 3:3 z Szydłowianką Szydłowiec. Cały mecz w barwach Pilicy rozegrał Adam Bolek – burmistrz Biaobrzegów, pojawił się także Mariusz Borzęcki, który jeszcze w ubiegłym tygodniu trenował z Bronią.
       Świt Nowy Dwór Maz. przegrał 3:4 z Olimpią Zambrów, zawodnikiem Świtu stał się Michał Steć, który jesienią grał w Polonii Warszawa. W Starcie Otwock kolejne zmiany – z zespołu odszedł najskuteczniejszy ( 8 bramek) Dominik Dukalski, który strzelił dwa gole w meczu przeciw Broni. Wiosną będzie grał w IV –ligowym Hutniku Warszawa. Start szybko znalazł następcę Dukalskiego – będzie nim Mikołaj Tokaj z Targówka.  Rezerwy Pogoni Siedlce wysoko, 0:4 przegrały z Orlętami Radzyń Podlaski, Warta Sieradz wygrała 4:1 z KKS Kalisz. Lechia Tomaszów Maz. Wzmocniła się Jakubem Rozwandowiczem, który do tej pory grał w Omedze Kleszczów. Polonia Warszawa „postawiła się” Zniczowi Pruszków, przegrywając tylko 3:4. Z klubu przy Konwiktorskiej dochodzą ciekawe wieści –Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski i Poonii Warszawa, zapowiada utworzenie spółki Polonia, z czym wiążą się pogłoski o fuzji z Dolcanem Ząbki. Czas pokaże, czy dojdzie to do skutku i jaki będzie to mieć wpływ na istnienie obecnej drużyny Polonii. Na razie Polonię zasilił Kamil Tomas, dotychczas zawodnik Pilicy Białobrzegi.
       Wzmacnia się WKS Wieluń, nasz pierwszy rywal. Jego zawodnikiem ma zostać Paweł Banasiak z II- ligowego Rakowa Częstochowa.