Grają, trenują i się rozwijają

Broń Radom ma bardzo zdolnych, a zarazem doświadczonych trenerów grup młodzieżowych. Większość szkolenie w naszym klubie łączy z grą w seniorach w innych klubach lub w niektórych przypadkach trenowaniem seniorów w niższych klasach rozgrywkowych. Dla ciekawostki przybliżamy jak to obecnie wygląda.

Trener naszego najstarszego rocznika, 2002 – Dariusz Różański ma za sobą całkiem dobry sezon w lidze okręgowej, w drużynie Centrum Radom. W nowym sezonie będzie kontynuował pracę w tym klubie.

Mikołaj Skórnicki prowadzi drużynę z rocznika 2003. Z powodzeniem radzi sobie w Jodle Jedlnia Letnisko, gdzie pierwszym szkoleniowcem jest Tomasz Dziubiński, do niedawna pracujący w Broni wychowanek klubu.

Kilka dni temu trenerem Prochu Pionki został Robert Rogala, szkoleniowiec rocznika 2004. Będzie łączył pracę w lidze okręgowej z pracą w Extralidze mazowieckiej. Do tej pory był trenerem Zamłynia Radom. Przy roczniku 2004 pomagał mu opiekun ekipy 2005, Krzysztof Banaszkiewicz. Ten wznowił swoją przygodę z futbolem w końcówce pomagając drużynie seniorów w awansie do trzeciej ligi. Jesienią ma być zawodnikiem Oronki Orońsko…gdzie trenerem właśnie został Daniel Grymuła, trener rocznika 2008.
W 2008 drugim opiekunem jest Marcin Trojanowski. Ostatnio grał w Zamłyniu i na pewno nie zawiesi jeszcze butów na kołku.

W roczniku 2010 pracuje dwóch aktywnych trenerów. Michał Kucharski w ostatnim sezonie grał w Szydłowiance, a Tomasz Bartosiak w Orle Wierzbica. Ten drugi latem miał propozycję gry w niższych ligach w Niemczech i zobaczymy, czy zdecyduje się wyjechać.

PODOBNE WPISY