Gramy z Siarką

BROŃ RADOM - SIARKA TARNOBRZEG
Sobota, godz. 11
Boisko ze sztuczną nawierzchnią przy N9

Ostatni mecz sparingowy w Radomiu rozegrają nasi piłkarze w sobotnie przedpołudnie. Przeciwnikiem będzie rywal zacny, grający jeszcze wcale nie tak dawno w ekstraklasie. W naszym zespole zabraknie jedynie Adriana Dziubińskiego.

Wiele wskazuje na to, że to będzie ostatni mecz Broni w Radomiu i ci kibice, którzy nie zdecydują się jeździć na wyjazdy, czy do Kozienic, zobaczą drużynę w naszym mieście dopiero w czerwcowych derbach. Za tydzien ostatnie sparingowe spotkanie planowane jest w Kozienicach.

Czas testowania i eksperymentowania ze składem praktycznie już minął. Nasz zespół powoli zaczyna wchodzić w fazę zgrywania poszczególnych formacji, treneowania taktyki już pod kątem ligowych przeciwników. Ze względu na kontuzje stawu skokowego nie zagra Adrian Dziubiński. Do zdrowia wracają za to Marcin Kośmicki i Paweł Młodziński.

W sobotę czeka nas bardzo ciekawy pojedynek. Z tarnobrzeską Siarką Broń nie grała od wielu lat. Na początku lat 90 Broń mierzyła się w trzeciej lidze z rezerwami tego klubu, a pierwsza ekipa Siarki występowała wóczas w ekstraklasie. Ostatni raz na najwyższym szczeblu klub z Tarnobrzega występował w sezonie 93/94. Wydawało by się, że to nie dawno, a przecież wtedy na świat przychodzili nasi najlepsi juniorzy, którzy teraz wchodzą do pierwszego zespołu. Po spadku z ekstraklasy Siarka ledwie wiązała koniec z końcem, wylądowała nawet w czwartej lidze. Teraz zespół najgorsze chwile ma już za sobą, a tarnobrzescy fani liczą, że drużyna skutecznie powalczy o awans do drugiej ligi. Na półmetku zajmuje ona piąte miejsce.