Jechać i wrócić z punktami

KP PIASECZNO – BROŃ RADOM
Sobota godzina 11
Stadion przy ul. 1 maja 16


Wszystkie statystyki mówią, że sobotni mecz powinien wygrać zespół…z Piaseczna. Drużyna nie przegrała w III lidze od pięciu miesięcy, jest niepokonana w tym sezonie, Broń nie wygrała jeszcze meczu na wyjeździe, a w Piasecznie po raz ostatni wygraliśmy ponad 9 lat temu, 15 sierpnia 2001 roku. Są to jednak tylko liczby, a nasza drużyna w tym sezonie jest sprawcą największej liczby niespodzianek i nieprzypadkowo zajmuje miejsce wicelidera. W ekipie gospodarzy w roli trenera zadebiutuje, były reprezentant Polski, Piotr Czachowski.

Pojedynki Broni z Piasecznem można od pewnego czasu traktować jak mazowiecki klasyk. Ostatnie trzy spotkania pomiędzy tymi drużynami miały bardzo wysoką stawkę i utkwiły kibicom w pamięci. Zapewne wielu z nas pamięta mecz, kiedy Broń zażarcie walczyła o utrzymanie w piątej lidze. Piaseczno prowadziło w Radomiu już 2:0, ale nasza drużyna pokazała wtedy wielki charakter i wygrała 3:2

Rok później oba zespoły rywalizowały ze sobą o miejsce premiowane grą w barażach o awans do trzeciej ligi. Jesienią w Piasecznie Broń przegrała 1:2 i była to jedyna przegrana naszego zespołu w całym sezonie. Dzięki wygranej piasecznianie przezimowali w fotelu lidera jesieni. W rewanżu radomianie wygrali 1:0 i ta wygrana praktycznie przesądziła o tym, że Broń zagrała w barażach o nową trzecią ligę.

O RYWALU
Teraz oba zespoły zmierzą się ze sobą na trzecim froncie. Zespół z Piaseczna w przerwie letniej bardzo się zmienił. Przede wszystkim zmienił się podmiot zarządzający. Powstała spółka akcyjna i Klub Piłkarski zamiast KS. Zmiany zaszły również w kadrze. Z ubytków warto wspomnieć, choćby Macieja Jankowskiego, który strzela teraz gole dla Ruchu Chorzów. Nie ma też szybkiego jak błyskawica Chukwumy Odunki, który gra w Odrze Wodzisław.

Jest jednak grono wartościowych piłkarzy, dzięki którym nasz sobotni rywal wciąż jest niepokonany, a władze klubu myślą o awansie do drugiej ligi. W kadrze znajduje się młodzieżowy reprezentant Polski, Emil Wrażeń. Co ciekawe jest to wychowanek Juniora Radom. W defensywie gra Tomasz Dudek, niegdyś Polonia Warszawa i Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Jest też grono innych doświadczonych i wartościowych zawodników jak choćby znani z gry w Mazowszu Grójec, Przemysław Łaski i Daniel Złoch. Bardzo ciekawą postacią jest z pewnością Mateusz Pyrka, grający wcześniej w lidze słowackiej.

Po ośmiu kolejkach KP Piaseczno zajmuje szóstą lokatę w tabeli. Choć drużyna jeszcze nie przegrała w tym sezonie, to jednak władze klubu nie do końca zadowolone były z wyników drużyny, która zremisowała aż sześć spotkań. Miejsce dotychczasowego trenera Zygmunta Ocimka, zajął Piotr Czachowski, człowiek doskonale znany w środowisku piłkarskim. Niegdyś był wyśmienitym obrońcą warszawskiej Legii. Zaliczył 45 występów w kadrze narodowej. Do niedawna prowadził rezerwy KP Piaseczno i w sobotę zadebiutuje w roli pierwszego szkoleniowca.

WRACA CICHOŃ
Jeśli chodzi o nasz zespół to jak już pisaliśmy, sytuacja kadrowa powoli się poprawia. Do składu wraca Przemek Cichoń. Jeszcze nie gotowy do gry jest Wojtek Kupiec, ale zastępujący go dotąd Norbert Jarząbek spisuje się całkiem nie źle.

Nasza drużyna na półmetku rundy jesiennej jest wiceliderem i tego chyba nikt się nie spodziewał. Piłkarze Broni nie są minimalistami i również w Piasecznie zapowiadają walkę o pełną pulę. Patrząc na to jak prezentowali się w ostatnich spotkaniach, mają szansę przywieźć komplet punktów.

Relacja na żywo na naszej stronie od godziny 10.55

Dotychczasowe pojedynki

Broń – Piaseczno
Sezon 2001/02 (IV liga) 0:0 1:0
Sezon 2002/03 (V liga) 3:2 0:0
Sezon 2006/07 (V liga) 3:2 1:5
Sezon 2007/08 (V liga) 1:0 1:2

Bilans
4 zwycięstwa Broni, 2 Piaseczna I 2 remisy. Gole 10:11

PODOBNE WPISY