Legion – Broń 1997 6:1

Nie udało się naszym żakom z rocznika 1997 udanie zakończyć sezonu i wykorzystać szansy na drugie miejsce w końcowej tabeli. Ulegli zwycięzcy ligi – Legionowi Radom 1:6.
Mecz na początku był wyrównany, nasi najmłodsi ligowcy stawiali czoła liderowi, tworząc groźne akcje pod bramką. Niestety, sędzia sprezentował rywalowi rzut wolny z około 18 metra przed bramką, który został wykorzystany- piłka przeszła po rękach naszemu bramkarzowi.
Przed przerwą rywale strzelili jeszcze jednego gola- efekt kolejnego prezentu, tym razem naszej obrony Mimo wszystko, rozpoczynając drugą połowę, broniarze mieli nadzieję na dogonienie wyniku. Jednak dość szybko stracone dwa gole ustawiły cały mecz. Udało się jeszcze strzelić honorową bramkę, ale Legion przypieczętował zwycięstwo jeszcze jednym golem.
Mimo wysokiego wyniku, Broń zagrała dobry mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Zabrakło strzałów z daleka, którymi imponowali rywale oraz za dużo było błędów w obronie.
Radomska liga żaków rocznika 1997 zakończyła się wyraźnym zwycięstwem Legionu Radom. Drugie miejsce zajęła druga drużyna Radomiaka, dwa punkty mniej zdobyli podopieczni Marcina Leszczyńskiego. To dobry wynik drużyny, która zasłużyła na gratulacje. Ubiegłoroczne dwucyfrowe porażki w konfrontacji ze starszymi rywalami przyniosły efekt – doświadczenie zaowocowało w tym roku, a wierzymy, że w przyszłym sezonie przyniesie jeszcze lepsze efekty.