Male derby na remis

I Mazowiecka Liga Trampkarzy rocznik 2001
AS RADOMIAK RADOM - BROŃ RADOM 1:1 (1:0)
Bramka: Winiarski 54

BROŃ: Wietrzyński- Gryz ( Oracki 51"), Dujka M, Kępka, Dujka D - Derleta, Zaranek, Winiarski, - Ziółko, Bitner (45" Bojek), Skarbek.

W przeddzień wielkich piłkarskich derbów trzeciej ligi, na stadionie przy ul. Struga, na głównej płycie rozegrano mecz Akademii Sportu Radomiak i Broni Radom. Co cviekawe na spotkaniu pojawił się prezydent Radomia, Radosław Witkowski, niegdyś prezes AS Radomiak. Poniżej zamieszczamy relację Broni rocznika 2001.

Mecz obie drużyny rozpoczęły dość nerwowo . Walka w środku pola , rwane akcje to z jednej to z drugiej strony. Dopiero po kwadransie mieliśmy pierwszy rzut wolny ale po wrzutce w pole karne Winiara faul na bramkarzu Radomiaka. 17″ groźna akcja Radomiaka dośrodkowanie ale Filip w bramce na posterunku.

W 21″ rzut wolny dla gospodarzy ale Filip łapie piłkę. W 27 minucie powinno być 1:0 dla nas, ładna kontra Bitner Mikołaj daje piłkę do Damiana Winiarskiego który wychodzi na wolne pole  ale sędzia odgwizduje spalonego. Szkoda. 31″ kolejna kontra z naszej strony ale i tym razem bramkarz gospodarzy górą. W 34″ znowu ładna akcja Damiana ( dwoił się i troił ) ale strzał łapie bramkarz. Był to niezły okres  gry z naszej strony choć za dużo chaosu i niedokładności . Kiedy wydawało się że już nic się nie wydarzy do przerwy , to w 36 już minucie rzut rożny dla drużyny AS, zamieszanie w polu bramkowym , i Radomiak zdobywa gola , tz do szatni .. NIC GORSZEGO NIE MOŻE SIĘ PRZYTRAFIĆ NIŻ TAKA BRAMKA DO SZATNI..

Na drugą połowę wychodzimy bez zmian. Zmieniła się pogoda , wyszło słońce. Rozpoczynamy o wiele agresywniej i z większą determinacją. Ale to gospodarze pierwsi stworzyli groźną sytuację w drugiej minucie gdzie groźny strzał łapie Filip. W 42 minucie składną akcję Winiara , Ernest kończy strzałem w bramkarza. W 45″ zmiana za Bitnera ( Miki szukaj więcej gry na boisku , wiele od Ciebie oczekujemy yes) Krzysiek Bojek. W 51 minucie druga zmiana Maciek Oracki  ( Maciek dobra zmiana , waleczny nieustępliwy i odważny , Brawo)za Gryzia. Wreszcie mamy 54 minutę kiedy to Damian Winiarski wychodzi na czystą pozycję i nie marnuje okazji zdobywając wyrównanie . Brawo Damian , wreszcie weszło , więcej cierpliwości na boisku chłodnej głowy a będzie jeszcze dużo lepiej. Od tej pory gramy jeszcze odważniej, próbując strzelić zwycięską bramkę. Pod koniec meczu super okazję miał Ernest ale znowu sędzia dopatrzył się spalonego. Mimo jeszcze kilku prób z obu stron remis utrzymał się do końca spotkania.

PODOBNE WPISY