Narybek Broni robi postępy. Dzisiaj klubowy festyn

Ostatni, w pierwszym roku szkolenia przyszłych adeptów futbolu, mecz towarzyski rozegrali piłkarze Broni Radom z rocznika 2005. Rywalem podopiecznych Sebastiana Starobrata była Warszawska Akademia Piłki Nożnej. Radomianie okazali się lepsi o dwa gole.

Mecz odbył się na boisku przy Narutowicza 9 . Czas gry dość nietypowy – 7 tercji po 10 minut każda. Chłopcy grali po siedmiu plus bramkarz, a wysoka temperatura nie przeszkodziła w niesamowitych emocjach. Co warte podkreślenia, mecz 8-latków oglądało ponad 100 kibiców (rodziny zawodników tak z Radomiak jak i z Warszawy).

– Systematyczne przychodzenie na zajęcia piłkarskie chłopaków już procentuje po roku szkolenia. Zrobili duży postęp, co było widać w meczu. Kilka fajnie zbudowanych akcji, chęć gry kolektywnej to duży plus tego spotkania – ocenia trener Broni Sebastian Starobrat.

Bramki dla Broni 2005 strzelili: Tomasz Głogowski – najlepszy zawodnik meczu, Kewin Prądkowski, Dawid Kucharski, Ksawery Nowak – zawodnik urodzony w 2006 roku.

Już dzisiaj na Broni, zawodnicy i ich rodziny spotykają się na festynie klubowym. Wszystkie roczniki (a jest ich 15) wezmą udział na głównej płycie boiska MOSIR w zabawie piłkarskiej i nie tylko. Będą mecze synowie kontra ojcowie, małoletni piłkarze Broni zagrają z seniorami. Jeden wielki piknik, a o godzinie 19 wszyscy staną do pamiątkowego zdjęcia.

BROŃ 2005 RADOM – WAPN WARSZAWA 4:2
Broń:
Mikołaj Darecki – Adam Szwed, Jakub Ciszek, Dawid Drachal, Sebastian Gołębiowski, Szymon Gliszczyński, Tomasz Głogowski, Piotr Gajda, Dawid Kucharski, Bartłomiej Musiał ,Ksawery Nowak, Michał Pietrzyk, Mateusz Wólczyński.

PODOBNE WPISY