Od 4 maja Broń może wrócić na trening!

„Od 4 maja udostępnione zostaną boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni - w tym orliki i boiska, gdzie będzie mogło przebywać nie więcej niż 6 osób" - taki komunikat dzisiaj wydał premier Mateusz Morawiecki. To jeszcze niewiele oznacza w kwestii rozgrywek III ligi i powrotu do normalności.

Powoli wszystko wraca do normalności, ale trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość zanim  ponownie wszyscy wejdą na trybuny i zobaczymy naszą Broń w akcji. Na razie od 4 maja otwarte będą obiekty, ale sportowcy będą mogli ćwiczyć w małych grupach. Z kolei do 11 maja poczekamy na decyzję związku, czy zagramy w tym sezonie. Istnieje możliwość, że po 30 maja trzecia liga ruszy ponownie.
Trener Dariusz Różański od tego uzależnia dalszy cykl treningowy. Jest w stałym kontakcie zawodnikami, ale na razie nie zdecydował, czy po 4 maja zespół wróci do zajęć.

– Być może już 4 maja spotykać się będziemy w małych grupach, ale na razie nie ma w tej kwestii decyzji, bo dopiero dziś rząd poinformował o zdjęciu częściowych obostrzeń. Muszę się spotkać z zarządem klubu, zapewne musimy się spotkań z przedstawicielami MOSiR i inych klubów, aby wypracować jakiś wspólny plan treningów. Dla nas ważna będzie decyzja dotycząca kontynuacji rozgrywek lub ich odwołania. Dopiero od tego uznależniam dalszy cykl treningowy – powiedział nam trener Broni, Dariusz Różański.