Podsumowanie 13 kolejki. Sokół i Lechia uciekają

Za nami 13 kolejka. Dla jednych szczęśliwa, dla innych niekoniecznie. Broń wygrała w 13 kolejce, a pierwszą bramkę Adam Imiela zdobył w 13 minucie. Powody do zadowolenia mają kibice Sokoła Aleksandrów i Lechii Tomaszów. W odmiennych nastrojach są z pewnością fani Legionovii, która kadrowo wydaje się być najmocniejsza z całej ligi, ale to jest sport i "Novia" ma już 11 punktów straty (1 mecz więcej do rozegrania). Na dole tabeli trochę skomplikowała się sytuacja ŁKS Łomża i Mazura Ełk.

Legionovia trafiła w sobotę na dobrze dysponowaną u siebie Olimpię Zambrów. Kapitalną bramkę już w 19 minucie zdobył Marcin Burkhardt. Uderzył z własnej połowy i przelobował bramkarza. Potem do głosu doszli zambrowianie, którzy zdobyli jeszcze dwa gole przed przerwą. Mogli więcej, bo stworzyli sobie kilka świetnych okazji. Trafili między innymi w słupek. Dla Legionovii to już trzeci mecz bez zwycięstwa. Przed tym zespołem bardzo ważny i kluczowy mecz z Lechią Tomaszów u siebie.
Lider, Sokół Aleksandrów długo się meczył i miał sporo szczęścia w Morągu. Patrzac na skrót meczu to huragan miał więcej okazji na zwycięstwo, ale w 92 minucie niepilnowany Dawid Cempa, najlepszy strzelec Sokoła wcisnął piłkę do siatki.
Znicz Biała Piska już tydzień wcześniej w Radomiu pokazał, że jest zespołem nieobliczalnym. W meczu z Polonią po strzale Pawła Adamca objął prowadzenie. Goście wybijali też piłke sprzed linii bramkowej. Dopiero potem Krystian Pieczara pokazał ile jest wart dla Czarnych Koszul.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki, nasz najbliższy rywal zaaplikował aż siedem goli drużynie Ruchu Wysokie Mazowieckie. Nie po raz pierwszy obrona gości była dziurawa jak szwajcarski ser. Możemy tylko liczyć na to, że Świt wystrzelał się u siebie i w sobotę nasza obrona nie zagra tak jak w Łomży.
Ciekawy pojedynek odbył się w Ostródzie. Pelikan prowadził już 2:0 z Sokołem, ale ambitnie grająca ekipa trenera Jarosława Kotasa doprowadziła do wyrównania w ostatniej minucie.
Sporo emocji było w meczach z udziałem drużyn z dolnej połowy tabeli. Nie licząc Łomży, emocji było sporo w derbach Victorii z Ursusem. W ekipie gości debiut trenerski zaliczył Arkadiusz Modrzejewski i był to udany debiut. Ursus po 20 minutach prowadził 2:0, potem Victoria zdobyła kontaktową bramkę. Do końca wynik się nie zmienił, ale obie drużyn miały swoje okazje.
Kibice w Ełku podobnie jak kibice Broni, ostatnio mogą mieć wahania nastrojów. Wydawało się, że Mazur po wygraniu na wyjeździe z Ursusem będzie szedł w górę tabeli. Opuścił ostatnie miejsce, ale w meczu domowym z Unią zagrał słabo. Unia Skierniewice wskoczyła na trzecie miejsce i to jak na razie najlepszy beniaminek.

Wyniki 13 kolejki
ŁKS ŁOMŻA – BROŃ RADOM 3:4 (2:2)

Demianiuk 7 z karnego, 30 z karnego, Gałązka 56 – Imiela 13, 47, Czarnota 45 z karnego, Wiecek 74
Olimpia Zambrów – Legionovia Legionowo 3:1
Przemysław Jastrzębski 25, Michał Hryszko 45, Kamil Zalewski 83 – Marcin Burkhardt 19
Sokół Ostróda – Pelikan Łowicz 2:2
Rafał Lisiecki 56, Adrian Bieńkowski 90 – Michał Adamczyk 35, Krystian Stolarczyk 55
Znicz Biała Piska – Polonia Warszawa 1:1
Paweł Adamiec 53 – Krystian Pieczara 69
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Ruch Wysokie Mazowieckie 7:0
Jan Zysik 4 (s), Rafał Maciejewski 24, Kamil Wiśniewski 34, Konrad Rudnicki 70, 77, Maciej Ostrowski 72, Karol Drwęcki 83

7 goli – Konrad Rudnicki (Świt Nowy Dwór Mazowiecki),
6 goli – Konrad Paterek, Adam Imiela (Broń Radom), Paweł Adamiec (Znicz Biała Piska), Arkadiusz Ciach (Ursus Warszawa), Kamil Jackiewicz (Olimpia Zambrów), Marcin Mirecki (Lechia Tomaszów Mazowiecki),
5 goli – Kamil Czarnecki, Emil Więcek (Broń Radom), Michał Adamczyk (Pelikan Łowicz), Artur Golański (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Piotr Krawczyk (Legionovia Legionowo), Kamil Łojszczyk (Unia Skierniewice), Bartłomiej Maćczak (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Damian Warchoł (Unia Skierniewice),