Podsumowanie 23 kolejki. Zmiana lidera

Za nami 23 kolejka IV ligi mazowieckiej (gr. południowa). Dla naszej drużyny jest ona na tyle nieszczęśliwa, że po wielu tygodniach, zespół Broni Radom stracił przodownictwo w tabeli. Nad wynikami naszej drużyny nie będziemy się w podsumowaniu skupiać, bo pięć punktów w pięciu meczach mówi samo za siebie. w lidze wiosną rządzą Pilica Białobrzegi i Victoria Sulejówek. Gdyby stworzyć tabelę rundy wiosennej, to nasz zespół w tej klasyfikacji wypadłby na 12 miejscu.

W sobotę pierwsi na boiska wyszli piłkarze Błonianki i Victorii. Gospodarze dobrze zaczęli to spotkanie. W 6 minucie objęli prowadzenie, a już w 19 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości. Na trybuny za karytykowanie orzeczeń arbitra wysłany został trener Błonianki. Ostateczni Victoria wygrała ten mecz i odzyskała fotel lidera.

Ciekawie było też w derbach regionu w Kozienicach. Oskar prowadził 2:0, a w ostatnich sekundach po czerwonej kartce stracił bramkarza i gola. Trenera Bolesława Strzemińskiego, martwi jednak bardziej to, że powaznych kontuzji nabawili się Wajih Bouchniba i Paweł Maciejczak. Obaj to byli zawodnicy Broni i życzymy im szybkiego powrotu do zdrowia.

Pilica prowadzona przez byłego trenera Broni, Artura Kupca, wygrała pięć wiosennych meczów z rzędu. W sobotę pokonała 4:0 Spartę Jazgarzew. Ciekawostką jest fakt, że Sparta wiosną w pięciu meczach zdobyła tylko jeden punkt…akurat z Bronią.

Kompletnie nie wiedzie się Szydłowiance Szydłowiec. Zespół zagrał nieźle do przerwy w Piasecznie, ale szybko stracony gol na początku drugiej połowy, kompletnie podciął skrzydła ekipie trenera Andrzeja Koniarczyka. Szydłowianka jedyne punkty wiosną zdobyła…walkowerem za mecz z Raszynem.

Proch Pionki w tym sezonie nie wygrał jeszcze na wyjeździe, co więcej nie zdobył nawet punktu w 10 wyjazdowych meczach. Ostatni raz zespół ten wygrał 2 października 2016 roku. W niedzielę „Prochownia” szybko zdobyła gola i wydawało, że ta fatalna passa będzie przerwana, ale potem było już dużo gorzej.

W Konstancinie doszło do pojedynku dwóch drużyn, które są na pograniczu strefy spadkowej. KS Konstancin zainkasował ważne punkty w pojedynku z Promną. Natomiast w Pruszkowie, młody zespół rezerw Znicza nie sprostał Mszczonowiance.

Remis zanotowano w pojedynku dwóch ekip z dołu tabeli. Orzeł zdołał uratowac punkty z Raszynem w ostatnich sekundach. W 77 minucie wierzbiczanie prowadzili jeszcze 2:1, potem stracili dwie bramki i w ostatnich sekundach gonili wynik.

Komplet wyników 23 kolejki
Broń Radom – Mazur Marczew 1:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Szymon Maruszewski 68, 0:2 Marcin Raszka 69, 1:2 Dominik Leśniewski 90 z karnego.

Pilica Białobrzegi – Sparta Jazgarzew 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Zbigniew Obłuski 5, 2:0 Marcin Rawski 20, 3:0 Kamil Hernik 70, 4:0 Damian Stanisławski 90.

UMKS Piaseczno – Szydłowianka Szydłowiec 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Kacper Włodarczyk 49, 2:0 Daniel Dylewski 77, 3:0 Dylewski 90+2.

Wilga Garwolin – Proch Pionki 2:1 (1:1).
Bramki: 0:1 Kamil Denkiewicz 2, 1:1 Sergiusz Wiechowski 32, 2:1 Kamil Zawadka 69.

Energia Kozienice – Oskar Przysucha 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Grzegorz Obuch 35, 0:2 Igor Piskorz 57, 1:2 Andrzej Kalinka 90+5.

KS Konstancin – LKS Promna 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Dawid Brewczyński 72.

KS Raszyn – Orzeł Wierzbica 3:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Jakub Kosela 5, 1:1 Michał Prażuch 45, 1:2 Przemysław Śliwiński 77, 2:2 Rafał Ślubowski 80 z karnego, 3:2 Jakub Cieślak 82, 3:3 Mateusz Wójcik 90+3.

Błonianka błonie – Victoria Sulejówek 1:3 (1:2),
Bramki: Tomasz Sieński 6 – Wojciech Wocial 19 z rzutu karnego, 67, Samuelson Odunka 43,

Znicz II Pruszków – Mszczonowianka Mszczonów 0:3 (0:1),
Bramki: Piotr Cudny 8, Przemysław Jakóbiak 55, Marcin Gregorowicz 66.