Podsumowanie 28 kolejki. Dwie już spadły

Za nami 28 kolejka czwartej ligi mazowieckiej. Pozostały jeszcze dwie kolejki, w przypadku Energii i Broni Radom jeszcze zaległy mecz. Ostatnia sobota przyniosła ważne rozstrzynięcia. Naprzód Skórzec i Perła Złotokłos spadły z ligi, a LKS Promna zapewnił sobie 14 miejsce i być może zagra w barażach. W grze o awans pozostało już tylko sześć drużyn, choć szanse Oskara Przysucha są już tylko czysto teoretyczne. Warto też dodać, że na fotel lidera strzelców powrócił Kamil Czarnecki.

Prawie połowa ligi liczyła na wpadkę Broni z Błonianką. tak się nie stało, skończyło się 6:1 dla naszego zespołu, ale tak jak już pisaliśmy, trzeba przeciwnika pochwalić za bardzo dobrą pierwszą połowę i wysoki wynik nie do końca oddaje to co działo się na boisku. Jeśli chodzi o naszych piłkarzy, to wykonali swoją robotę perfekcyjnie. Mieli wygrać i tak się stało. W najbliższych mecach nasza drużyna jest już tylko zależna od siebie.

Ciekawie było w Karczewie, gdzie Mazur pokonał Mszczonowiankę 1:0. Drużyna trenera Arkadiusza Modrzejewskiego odniosła ósme zwycięstwo z rzędu i stała się dość niespodziewanie najpoważniejszym rywalem Broni. I pomyśleć, że jeszcze niedawno, Mazur przegrał na Broni 0:4, a potem nie poradził sobie w Garwolinie.

Drugim zespołem, który wydaje się najpoważniejszym przeciwnikiem, jest Pogoń Grodzisk Mazpwiecki, która nie przegrała ośmiu ostatnich pojedynków i liczy jeszcze na potknięcia Broni i wygraną w Radomiu  w bezpośrednim meczu. Grodziszczanie w ostatniej kolejce wygrali pewnie 2:0 z rezerwami Znicza.

Przebudziła się też Pilica Białobrzegi. Trener Maciej Śliwowski wreszcie  ma do dyspozycji pełny skład. Białobrzeżanie wykorzystali słabości Oskara i wygrali na wyjeździe 7:0. W ekipie z Przysuchy z różnych przyczyn zabrakło siedmiu zawodników i wynik nie jest zaskoczeniem.

Ciekawie działo się w tej kolejce na dole tabeli. Perła Złotokłos i Naprzód Skórzec do końca walczyły o to, aby nie spaść z ligi. Perła nawet prowadziła w Garwolinie z Wilgą 2:1, ale kilka minut przed końcem straciła dwa gole i przegrała.
Również Naprzód prowadził 1:0 w Promnej, ale po przerwie dobrze nam znany Wajih Bouchniba wyrównał i remis pozwolił drużynie LKS zachować 14 miejsce. Jeśli żaden z mazowieckich trzecioligowców nie spadnie (poważnie zagrożona jest Legia II), to Promna zagra z Bugiem Wyszków baraże o utrzymanie. 

Naprzód i Wilga już spadły z ligi. W miniony weekend poznaliśmy czterech beniaminków, którzy dokoptowani będą do dwóch grup czwartej ligi. Awans wywalczyły: KS Raszyn, Radomiak II Radom, Hutnik Warszawa, Kasztelan Sierpc. Mamy jednak nadzieję, że życzenia trenera Błonianki się spełnią i pod koniec czerwca będziemy mogli pisać o beniaminkach trzeciej ligi.

Komplet wyników 28 kolejki:
Oskar Przysucha – Pilica Białobrzegi 0:7
Sparta Jazgarzew – KS Piaseczno 0:2
Wilga Garwolin – Perła Złotokłos 3:2
LKS Promna – Naprzód Skórzec 1:1
GKS Drogowiec Jedlińsk – Energia Kozienice 1:1
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Znicz II Pruszków 2:0
Mazur Karczew – Mszczonowianka Mszczonów 1:0
Broń Radom – Błonianka Błonie 6:1

Najlepsi strzelcy: 25 – Czarnecki (Broń), 23 – Kucharczyk (Drogowiec), 20- Raszka (Mazur), Śliwiński (Oskar), 16 – Rudnicki (Sparta), 15 – Zawadzki (Energia), Gregorowicz (Mszczonowianka), Imiela (Broń)  14 – Krupnik (Piaseczno).

29. kolejka, 9 czerwca ( sobota): Mszczonowianka – Oskar (godzina 12.30), Znicz II – Broń (17), Energia – Mazur (17), Sparta – Pilica (17), Piaseczno – Promna (17), Błonianka – GKS Drogowiec (17), Pogoń – Wilga (17), Naprzód – Perła (17). 
Mecz zaległy, 6 czerwca (środa): Energia – Broń (17.30).

PODOBNE WPISY