Poprawić wyjazdowe liczby!

GKS WIKIELEC - BROŃ RADOM
Sobota godz. 12
Stadion w Wikielcu


Przed zespołem Broni, daleki, dwudniowy wyjazd na Mazury. Jedziemy pokazać i udowodnić, że na wyjazdach też potrafimy punktować. Tabela niestety nie kłamie - obok Wissy Szczuczyn jesteśmy najgorzej punktującym zespołem na wyjazdach i w sobotę będziemy mieć okazję to zmienić. GKS Wikielec nie wygrał jeszcze wiosną. Nie wygrał też nigdy z Bronią. Co nie oznacza, że będzie to łatwa przeprawa. Wręcz przeciwnie, czeka nas ciężka bitwa z przeciwnikiem, który ma przysłowiowy nóż na gardle i po zmianie trenera będzie zdeterminowany.

Po środowym remisie nie minęło zbyt wiele czasu, ale nasz zespół solidnie przygotował się do wyjazdu. W piątek przed południem odbył się trening, po nim drużyna zjadła obiad i wyruszyła w podróż do Iławy, gdzie spędzi noc w jednym z hoteli.
Poprawiła się nieco sytuacja kadrowa, bo po pauzie za kartki wraca Tomasz Bartosiak, na mecz pojechali też Hubert Derlatka i Bartek Olszewski. Kto ostatecznie wyjdzie w podstawowej jedenastce, dowiemy się w sobotę przed meczem.

Nasz sobotni rywal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Wiosną zdobył tylko jeden punkt. W ostatnich dniach o czym pisaliśmy, z funkcją trenera pożegnał się Piotr Zajączkowski, były zawodnik Broni. Nowym szkoleniowcem jest Damian Jarzembowski, który w środę oficjalnie debiutował w pucharowym meczu z DKS Dobre Miasto. Wygrał po dogrywce i rzutach karnych.
W przerwie zimowej do tej drużyny dołączyło kilku wartościowych graczy. Widać było, że władze GKS Wikielec zrobiły wszystko, aby utrzymać drużynę w trzeciej lidze.
Jesienią chociaż przegrywaliśmy 0:2, to wygraliśmy z Wikielcem 3:2. W poprzednim sezonie w Radomiu Broń wygrała 2:1, a w rewanżu był remis 2:2, ale ten ostatni mecz trwał bardzo długo, miał swoją osobną historię. Rywale dopatrzyli się nieregulaminowaj zmiany, najpierw PZPN przyznał nam rację, potem w trybie odwoławczym zmieniono decyzję…efekt jest taki, że w tym sezonie mamy 19 drużyn w trzeciej lidze, bo PZPN nie chciał nikogo krzywdzić.

Pojedynek w Wiekielcu zapowiada się bardzo ciekawie. Liczymy wreszcie na punkty wyjazdowe!
Gospodarze przeprowadzą transmisję wideo, ale jest ona płatna. WYKUP TUTAJ
Przeprowadzimy dla Was tradycyjną relację tekstową na naszej stronie.

PODOBNE WPISY