Przygotowania rywali do wiosny

Wszyscy nasi ligowi rywale są w pełni przygotowań do rundy wiosennej oraz rozgrywają sparingi. Przedstawiamy informacje o tym co dzieje się w innych klubach naszej ligi.

 

 Legionovia Legionowo  Do drużyny lidera dołączył Szymon Lewicki, najlepszy strzelec minionego sezonu i najlpeszy snajper MKS Kutno w tym sezonie. Legionovia na początek rozgromiła 11:2 III- ligowy ŁKS Łomża, a w ten weekend pokonała 4:1 II – ligowy Znicz Pruszków, oraz 4:3 Józefovię Józefów. W tym drugim meczu wystąpiło pięciu zawodników testowanych. Legionovia konsekwentnie przygotowuje się do awansu do II ligi.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Druga drużyna jesieni także nie rezygnuje z walki o awans, przygotowując się także organizacyjnie – do klubu dołączają sponsorzy, klub rozpoczyna działania biznesowe związane z nowym stadionem, które mają zachęcić kolejne firmy do wspierania klubu. Sokół rozegrał dwa zwycięskie sparingi, pokonując 9:2 Ner Poddębice ( V liga) oraz 3:2 LKS Kwiatkowice (IV liga).

Ursus Warszawa – 0:1 z Pelikanem Łowicz i 2:2 ze Świtem Nowy Dwór Maz. to dotychczasowe wyniki Ursusa. Zmiany w składzie niewielkie, choć bardzo ważny jest brak Jewhena Radionowa – nejlpeszego strzelca, który trafił do  GKS Katowice.

Lechia Tomaszów Mazowiecki– Drużyna znajdująca się bezpośrednio za Bronią w roku swojego 90-lecia planuje kolejne sportowe awanse. Po redukcjach składu, drużynę zasiliło pięciu piłkarzy z niższych lig, a w ostatnich dniach pojawiła się informacja o możliwości powrotu do Lechii Marcina Nowaka- wychowanka klubu, który rozegrał 45 meczów polskiej ekstraklasie ( RKS Radomsko i Widzew) oraz grał w ekstraklasie Ukrainy.  Lechia zremisowała w sparingach 0:0 z Pelikanem oraz pokonała 1:0 Pilicę Białobrzegi.

Omega Kleszczów – Soła Oświęcim 2:2 – Niewiele wiadomości na temat przygotowań Omegi, oprócz informacji o przejściu z Wielunia do Kleszczowa Szymona Piotrowskiego i Damiana Dwornika.

MKS Kutno – Jak co roku zimą w Kutnie jest gorąco z powodu obniżenia dotacji miejskich dla klubu i mającego z tego powodu nastąpić krachu klubu. W minionych latach – mimo obniżenia budżetu, Kutno było czołową drużyną ligi, zapewne tak będzie i teraz. Na razie, w ramach oszczędności MKS wycofał drużynę rezerw. Z drużyny odszedł do Legionovii  Szymon Lewicki, nowego klubu szuka sobie także Szymon Kiwała, który podobnie jak Lewicki – przyszedł do Kutna z Hutnika Warszawa.  Klub z Kutna ma jeszcze jeden problem – uzyskanie licencji na grę wiosną z powodu nie przeprowadzonych koniecznych inwestycji na stadionie, co zapewne zakończy się pomyślnie. W miniony weekend MKS rozegrał trójmecz w ramach którego pokonał 2:0 Kasztelanię Brudzew i 1:0 Olimpię Koło. Na razie brak wiadomości o nowych piłkarzach w klubie.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki –  Niezbyt dobrze zaczęły się przygotowania Pogoni do rundy wiosennej. W pierwszym sparingu Pogoń przegrała 0:2 z Mazovią Rawa Mazowiecka, później została rozgromiona 1:8 przez Radomiaka, w trzecim meczu pokonała 3:2 Start Otwock. Do drużyny dołączył dwóch Łukasz Gołka ( Mszczonowianka). Wcześniej Pogoń opuściło kilku zawodników.

GKP Targówek Warszawa – Nowym trenerem drużyny został Krzysztof Gawara, znany jako asystent trenerów  seniorów Legii Warszawa. Do Targówka dołączył Marcin Stańczak- piłkarz I – ligowego Dolcanu Ząbki.

Start Otwock – przegrał 2:3 sparing z Pogonią Grodzisk Maz.

WKS Wieluń – Przegrał dwa mecze: 2:3 z MKS Kulczbork i 1:2 z Odrą Opole. W Wieluniu nie ma już dwóch Gwinejczyków, którym skończyły się pozwolenia na pracę, nie ma także dwóch piłkarzy, którzy odeszli do Omegi. Nowym piłkarzem beniaminka został bramkarz Krzysztof Stodoła z Pelikana Łowicz. Pojawiła się także informacja o możliwości powrotu po 20 latach do WKS jego wychowanka- 38 letniego Krzysztofa Kukulskiego.

Włókniarz Zelów  Za Włókniarzem dwa sparingi zremisowane po 4:4 z LKS Kobierzysko oraz Pogonią Zduńska Wola.  W Zelowie już nie zagra Mariusz Ujek, który szuka klubu oraz Jakub Rozwandowicz, którego kupił GKS Bełchatów. Z Włokniarzem trenuje trzech nowych zawodników- bramkarz Grzegorz Robakiewicz, Piotr Gołuch z Zawiszy Rzgów oraz Rafał Swędrowski z Warty Sieradz.

Mazur Karczew  Mazur ma nowego trenera, którym został Sergiusz Wiechowski prowadzący jesienią drużynę Targówka. Do te pory Mazur rozegrał dwa sparingi, pokonując 2:0 Wilgę Garwolin i przegrywając 1:4 z Olimpią Zambrów. Podziękowano sześciu piłkarzom dotąd grającym w Mazurze, dwóch innych młodych zawodników jest testowanych przez drużyny z ekstraklasy. W ostatnich sparingach zagrało pięciu testowanych

Orzeł Wierzbica – Wiele wskazuje, że słabi jesienią będą jeszcze słabsi wiosną. Tak przynajmniej wygląda to w przypadku Orła. Nie ma już w Wierzbicy  trenera Jarosława Czupryna, ale także czołowych zawodników: Macieja Lesisza, Michała Domańskiego, Michała Marczaka i kilku innych. Orzeł próbuje kompletować nowy skład. Na razie rozegrał jeden mecz, przegrywając 0:3 z Pilicą Białobrzegi.

Warta Sieradz – Warta przeżywa podobne problemy- w pewnym momencie w drużynie zostało dziewięciu zawodników. Powoli dołączają kolejni zawodnicy z niższych lig. Warta przegrała 1:2 z Mszczonowianką i zremisowała 0:0 z Wartą Działoszyn.

Zawisza Rzgów – „Czerwona latarnia” jesieni będzie ambitnie walczyć o utrzymanie. Pierwszym korkiem w tym kierunku było zatrudnienie trenera Marka Chojnackiego, znanego z prowadzenia ŁKS Łódź.  W składzie nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi- pożegnano aż dziesięciu zawodników, w ich miejsce przychodzą nowi – wśród nich tacy, którzy jesienią grali u innych trzecioligowców: Michał Polit  i Tomasz Kurstak (Lechia Tomaszów), Piotr Piotrowicz (Sokół). Zawisza zremisował 1:1 z Concordią Piotrków Tryb. oraz wygrał 1:0 z Zawiszą Pajęczno.

 

PODOBNE WPISY