Rozmowa z trenerem Arturem Kupcem

Dziś mija pięć lat odkąd Artur Kupiec został trenerem Broni Radom. Przez ten czas szkoleniowiec miał wiele sukcesów. Zdarzały mu się też porażki. W regionie radomskim jest jednym z najlepszych trenerów młodego pokolenia. Na brak propozycji z innych klubów nie narzeka. W ostatnich dniach zgłębiał swoją wiedzę trenerską podczas stażu w Legii Warszawa.

Na zdjęciu Artur Kupiec wraz z radomianinem, trenerem Legii - Maciejem Skorżą

Jakie wrażenie po kilkudniowym pobycie w stołecznym klubie?
– Wrażenia same pozytywne i niezapomniane. Legia to nie tylko jeden z najlepszych klubów w Polsce, ale to jest klub na europejskim poziomie.

W jaki sposób w Broni można przełożyć to co zobaczyłeś w Legii?
– Pozyskałem bardzo cenną wiedzę. Jeśli chodzi o metodę treningów to w wielu aspektów z tej wiedzy będę mógł skorzystać. Jeśli natomiast chodzi o organizację samych zajęć to już tak łatwo nie będzie wzorować się na Legii. W tamtejszym sztabie trenerskim jest 10 osób, a w Broni praktycznie pracuję sam lub czasem z Tomkiem Dziubińskim.

Ponoć jako byłego Legionistę, bardzo ciepło przyjęto cię na Łazienkowskiej?
Pamiętał mnie jeszcze sam Lucjan Brychczy, legenda klubu. Nie zmienił się też masażysta zespołu. W drużynie jest Michał Żewłakow, z którym grałem w Polonii Warszawa i razem awansowaliśmy do ekstraklasy. Podarował mi swoją koszulkę po meczu z Cracovią. To było bardzo miłe.

Przejdźmy teraz na grunt radomski. Kibice Broni niepokoją się, że nasi zawodnicy jeżdżą po testach i nie będzie miał kto grać.
– Na razie nikt nie ubył, ale z tego co wiem to bardzo konkretną propozycję z Pogoni Siedlce ma Adrian Dziubiński. Blisko Dolcana jest Maciej Czachór, a również Sebastian Michałek otrzymał ofertę gry w Sosnowcu. Czy faktycznie dojdzie do tych transferów i czy jeszcze ktoś odejdzie okaże się dopiero w styczniu. Na razie nie będziemy opierać zespołu na zawodnikach z zewnątrz bo nas po prostu na to nie stać. Kadrę na rundę wiosenną uzupełnią zawodnicy z roczników 1993, 1994, a być może 1995.

PODOBNE WPISY