W piątek z Pelikanem!

PELIKAN ŁOWICZ - BROŃ RADOM
Piątek godz. 17
Stadion ul. Starzyńskiego 6/8 w Łowiczu

Piłkarze Broni w piatek wybierają się na kolejny pojedynek o trzecioligowe punkty. Nasz zespół w mocno okrojonym składzie zagra z przeciwnikiem, który u siebie gra bardzo dobrze i ma przysłowiowy nóż na gardle. Łowiczanie od kilku lat należeli do czołówki trzeciej ligi, ale ostatnie dwa sezone są odstępstwem od tej reguły. Niemniej wiadomo, że naszą drużynę czeka piekielnie ciężki mecz.

Nasz zespół w dobrych nastrojach spędził święta. Wygrana nad Legią II poprawiły nastroje, ale do pełni szczęścia jeszcze sporo brakuje. Nadal trzeba punktować, aby utrzymać przewagę nad strefą spadkową. tym bardziej teraz kiedy gramy bezpośrednio z zespołami walczącymi o utrzymanie (Pelikan, Wikielec, ŁKS II) trzeba zdobywać punkty, bo potem przyjdą mecze z czołówką.   
Pelikan wiosną u siebie gromi i zaskakuje. 2:0 z Kutnem, 8:0 ze Zniczem, 4:0 z Pilicą. Te wyniki budzą na pewno respekt. W ostatniej kolejce łowiczanie przegrali w Giżycku z Mamrami 0:1, choć mieli w tym meczu kilka okazji, aby odmienić losy meczu.

Łowiczanie to drużyna, z którą zawsze walczyło nam się ciężko. Jesienią obie drużyny grały w Kozienicach. Padł bezbramkowy remis. To był słaby mecz Broni. Jakub Kosiorek broniąc rzut karny uratował remis drużynie.

W Łowiczu na pewno nie zagra Oleg Borodai, który musi pauzować za kartki. Kontuzjowani są nadal Carlos Ramirez, Bartosz Olszewski i do tego doszedł uraz Matheusa Diasa. Mimo tych braków, w ostatnich kolejkach zmiennicy potrafili pokazać, że trener Mikołaj Łuczak ma na kogo liczyć.

Jak było dotychczas
Sezon 14/15
Broń Radom – Pelikan Łowicz 2:1 (Dobosz, Skórnicki)
Pelikan Łowicz – Broń Radom 1:1 (Nowosielski)

Sezon 15/16
Broń Radom – Pelikan Łowicz 2:5 (Skórnicki, Ankurowski)
Pelikan Łowicz – Broń Radom 3:2 (Nowosielski, Czarnecki)

Sezon 2018/19
Broń Radom – Pelikan Łowicz 1:4 (Śliwiński)
Pelikan Łowicz – Broń Radom 2:0

Sezon 2019/20
Pelikan Łowicz – Broń Radom 1:0

Sezon 20/21
Pelikan Łowicz – Broń Radom 1:1 (Jagieła)
Broń Radom – Pelikan Łowicz 0:1

Sezon 21/22
Broń Radom – Pelikan Łowicz 0:0 – mecz w Kozienicach

Wyjątkowo w piątek nie planujemy relacji na żywo. Wszystko wskazuje na to, że mecz będzie pokazany na portalu Łowicz24.eu za pośrednictwem Youtube. Link podamy kilka minut przed rozpoczęciem spotkania

PODOBNE WPISY