Nie patrzeć na Siedlce, robić swoje

BROŃ RADOM - CERAMIKA OPOCZNO
SOBOTA GODZINA 16
Stadion w Kozienicach

Jest co najmniej kilka powodów dla których w sobotę Broń powinna wygrać mecz z Ceramiką Opoczno. Możemy być zupełnie nieoczekiwanym liderem, co jak na beniaminka ligi jest dużym wyczynem. Daniel Ciupiński w niedzielę obchodzi urodziny, więc nie mamy nic przeciwko, aby sprawił sobie urodzinowego gola. Czekają nas nie lada emocje. Do piłkarzy apelujemy,  aby nie patrzyli na to co będzie się działo w  meczu Pogoń - Radomiak. Panowie róbcie swoje!

Nasza drużyna rozegra w rundzie wiosennej pierwszy mecz w roli gospodarza. Broń czeka wyjątkowo trudne zadanie, bo Ceramika cały czas ma przysłowiowy nóż na gardle i musi zażarcie walczyć o utrzymanie w lidze. Jak na razie cel opoczyńska drużyna realizuje wyśmienicie. W trzech wiosennych spotkaniach drużyna wywalczyła siedem punktów, czyli tyle samo, co Broń. Gdyby zestawić jedynie tabelę z wiosennych wyników, to dziś na boisku zmierzą się lider z wiceliderem.

Naprzeciw Broni stanie zespół, który jest mieszanką rutyny z młodością. Pomiędzy słupkami „Cery” stoi Artur Holewiński, jeszcze nie tak dawno broniący w Ruchu Wysokie Mazowieckie. On świetnie zna kozienicki stadion, bo w latach 2004/05 grał w tutejszym MG MZKS. W linii ataku cały czas gra Grzegorz Piechna. I choć nie jest on już tak skuteczny jak kiedyś, to nasi defensorzy wciąż muszą na niego uważać. W linii ataku partneruje mu niezwykle szybki i przebojowy, 20 – letni Dawid Stańdo.
Jesienią w Opocznie padł bezbramkowy remis. W meczu nie było zbyt wielu podbramkowych sytuacji, ale pojedynek mógł się podobać. Miejmy nadzieję, że w sobotę choćby o jedną bramkę, to Broń będzie górą.

BEZ SZYMONIAKA
W tym tygodniu kilku naszych piłkarzy narzekało na kontuzje. Do zdrowia dochodzi Darek Kozubek i raczej zagra.
– Nawet jakbym nie miał jednej nogi to i tak bym zagrał – żartuje sobie nasz czołowy napastnik. – Łydka troszkę mnie jeszcze boli, ale nie jest to aż tak bardzo uciążliwe, więc dam radę.
Niestety poważniejszej kontuzji nabawił się Łukasz Szymoniak, który ma problemy z kolanem. Prawdopodobnie zabraknie go też w pojedynku z Sokołem za tydzień. Jego miejsce w linii dewfensywy zajmie Łukasz Ubożak, który jest w bardzo dobrej formie i na pewno sobie poradzi.

WSZYSCY DO KOZIENIC

Przypominamy też, że do Kozienic o godzinie 14.30 odjeżdża autokar, Bilety już od 14 można kupić w kasie MOSiR. Koszt wyjazdy wraz z wejściówką na mecz to 12 złotych. Zapraszamy też sympatyków piłki noznej z Kozienic, którzy chętnie zaglądają na mecze trzecioligowej Broni. Pod stadionem bilety kosztować będą 8 zł i 5 zł (ulgowy). Nasi piłkarze bardzo liczą na wsparcie kibiców.