Wieluń bez trenera

Ryszard Okaj nie przyjedzie do Radomia w sobotę z zespołem WKS Wieluń. Ten 47-letni szkoleniowiec skorzystał z propozycji pracy w drugoligowym Ruchu Zdziszowice i beniaminek z Wielunia, przynajmniej na chwilę pozostał bez szkoleniowca.

Okaj prowadził beniaminka III ligi od sierpnia ubiegłego roku. Obecnie WKS zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli mając na koncie 29 punktów. Wielunianie mają już raczej pewne utrzymanie w lidze.

– Z trenerem Okajem mieliśmy ustne porozumienie, że jeśli dostanie propozycję pracy z klubu z wyższej klasy rozgrywkowej to nie będziemy mu robić żadnych przeszkód. Nie myśleliśmy jednak, że nastąpi to tak nagle. Jeśli chodzi o nasz zespół to na pewno musimy jeszcze zdobyć kilka punktów. W Radomiu przeciwko Broni naszą drużynę poprowadzi obecny trener juniorów starszych Szymon Lach. We wtorek wieczorem mamy posiedzenie zarządu i nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie kto zastąpi Ryszarda Okaja. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi kandydatami. Mamy osiem ofert i każdą z nich na pewno dokładnie przeanalizujemy. Nie będziemy podejmować pochopnych decyzji więc może tak się zdarzyć, że do końca sezonu trenerem drużyny seniorów będzie pan Lach – powiedział prezes wieluńskiego klubu.
 Źródło: lodzkifutbol.pl