Z Polonią o komplet punktów!

BROŃ RADOM - POLONIA WARSZAWA
Sobota godz. 17
Stadion Broni, ul. Narutowicza 9


Przed nami wielki hit trzeciej ligi. Właśnie dla takich spotkań warto było awansować do trzeciej ligi. Pojedynek z Polonią Warszawa to wielkie święto na trybunach i mamy nadzieję, że będzie co świętować również na murawie. Zapraszamy serdecznie w sobotę. Zapraszamy szczególnie do przychodzenia na trybunę od strony Parku Planty, gdzie ma się toczyć gromki doping dla naszych zawodników. Tego popołudnia będzie on drużynie bardzo potrzebny!!!

O Polonii Warszawa możnaby pisać tak długo, jak długa jest historia tego klubu. Dwukrotny mistrz Polski, uczestnik europejskich pucharów, zespół grający przez wiele lat na najwyższym szczeblu. W ostatnich latach Polonia boryka się z problemami, a dzięki zaangażowaniu kibiców i oddanych działaczy „Czarne Koszule”, zaczynając od czwartej ligi, chce wspiąć się po szczeblach ponownie na szczyt. Wielu kibiców Broni Radom darzy ogromną stołeczny klub sympatią i sentymentem. Kibicowska zgoda trwała dość długo. Dziś wielu nadal utrzymuje prywatne kontakty.

Przed tym sezonem sporo mówiono o Polonii, że ma problemy, że nie wystartuje, ale trener Krzysztof Chrobak zdołał złożyć całkiem solidny zespół. Polonia była przez chwilę liderem i ponownie rozbudziła spore apetyty kibiców. Zresztą Polonii życzymy sukcesów, awansu, ale w sobotnim spotkaniu sentymentów nie będzie, bo Broni punkty są bardzo potrzebne i nasza drużyna chce grać o pełną pulę.
W ekipie goście szczególną uwagę trzeba zwrócić na Krystiana Pieczarę. Zdobył 10 bramek w tym sezonie (spośród wszystkich 12 Polonii). Czarne Koszule to nie tylko Pieczara, ale też kilku innych solidnych doświadczonych zawodników, jak Grzegorz Wojdyga, Przemysław Szabat, czy też Bartosz Wiśniewski.

– Polonia to marka, a z takim klubem zawsze świetnie się gra. Liczymy, że będzie to prawdziwe święto. Przyjedzie zespół, który przegrał ostatnie dwa mecze i będzie chciał się zrehabilitować za swoje niepowodzenia. Nie zamierzamy nikomu ułatwiać występów. Gramy u siebie i przy Narutowicza wszystkim gra się bardzo ciężko – mówi Artur Kupiec, który w przeszłości w sezonie 1995/1996 był zawodnikiem stołecznej Polonii.

Jeśli chodzi o naszą drużynę, to nie zagra Adam Imiela, który musi pauzować za czerwoną kartkę. To spore osłabienie dla drużyny, ale trener Artur Kupiec mówi, że ma pomysł na Polonię i wie jak zastąpić „Imielkę”. Kilka razy ostatnio się przekonaliśmy, że wchodzili zmiennicy i grali świetnie, więc przypuszczamy, że ktoś w sobotę pozytywnie zaskoczy. Cieszy fakt, że po kontuzji do pełni sił wrócił już Przemek Wicik i o lewą stronę powalczy z Piotrem Stefańskim.

Kibice Polonii Warszawa zamówili pociąg specjalny i należy się spodziewać, że sektor gości zapełni się do ostatniego miejsca. Liczymy również na doping fanów Broni! Zachęcamy do wspierania drużyny od strony Parku!

Ceny biletów:
10 zł normalny, 5 zł ulgowy (dla młodzieży szkolnej 12-18 lat, emerytów, rencistów), 0 złotych – kobiety i dzieci do lat 12.

CYTAT TYGODNIA: „Do Radomia kibice Polonii wybierają się, aby nie zawieźć się w sensie sportowym. To jest większa szansa niż w sensie turystycznym” – trener Polonii, Krzysztof Chrobak!

Od godz. 16.45 będziemy na żywo przeprowadzać tekstową relację live!

PODOBNE WPISY