Zmiany kadrowe w Broni

Dziś zapadły ważne decyzje kadrowe w zespole trzecioligowej Broni. Z zespołem (przynajmniej na razie) pożegna się Piotr Budziński. W drużynie pozostanie Słowak, Peter Drobnjak, Ukraińcy Anatolij Titunin, Andriej Radczenko oraz Bartłomiej Książek. Decyzja w sprawie Wajiha Bouchniby podjęta zostanie w najbliższych dniach.

– Zadecydowaliśmy, że Piotr Budziński przynajmniej na razie odpocznie od Broni. Wierzę, że wypożyczenie do innego klubu wyjdzie mu na lepsze – uzasadnia trener Tomasz Dziubiński odejście z Broni Piotra Budzińskiego (na zdjęciu).

Kilkumiesięczny rozbrat z Bronią chyba dobrze zrobił Bartłomiejowi Książkowi, bo ten zawodnik powrócił po wypożczeniu z Oskara Przysucha i chce walczyć o miejsce w składzie. W meczach sparingowych potwierdził, że nie zamierza być tylko rezerwowych i będzie walczył o miejsce w wyjśćiowej jedenastce.

Trener Tomasz Dziubiński podjął decyzję w sprawie Drobnjaka, Radczenki i Titunina. Formalności z tymi zawodnikami jeszcze nie zostały dopięte, ale cała trójka jest już „dogadana” i pozostanie w Radomiu. Radczenko to bramkarz, który będzie rywalizował z Norbertem Wnukowskim o miejsce w składzie. Titunin możę wypełnić lukę i miejmy nadzieję, że wypełni po środkowym pomocniku, Ajibola Oshikoi. Ukriniec grał w pierwszoligowych Karpatach Lwow i jest bardzo ciekawą postacią.
Na lewej pomocy i na lewej obronie mogą walczyć o  miejsce w składzie, 22-letni Peter Drobnjak oraz Sebastian Wichucki. Czekamy na to, aż do zdrowia powróci Przemek Wicik.

Nie ma jeszcze decyzji w sprawie pozyskania Tunezyjczyka, Wajiha Bouchniby. Szkoleniowiec widzi tego zawodnika w zespole, ale pozostały jeszcze do omówienia sprawy indywidualnego kontraktu.
W zespole Broni nie zagra jesienią, Emanuel Ekwueme.

PODOBNE WPISY