Broń jedzie na pojedynek z rezerwami Jagiellonii

Przed nami 31 kolejka w trzeciej lidze. Trwa zaciekła walka o utrzymanie, ale również na górze tabeli o jedno miejsce premiowane awanse. Dla nas najważniejszy jest mecz Broni, która już w sobotę wybiera się na niedzielny pojedynek.

JAGIELLONIA II BIAŁYSTOK – BROŃ RADOM
Niedziela godz. 12
Boisko przy ul. Elewatorskiej

Nie możemy jeszcze spać spokojnie.Broń w środę przegrała z Legionovią, a zespoły zagrożone degradacją złapały punkty i nad strefą spadkową mamy już tylko pięć punktów przewagi. Sytuacja nie jest łatwa, bo trener Dominik Bednarczyk wyjaśnił na ostatniej konferencji, że gramy na dwóch frontach, o utrzymanie w trzeciej lidze i o nagrodę w klasyfikacji Pro Junior System, gdzie nasz zespół znajduje się w czołówce i ma szansę zgarną premię finansową. Trzeba wierzyć, że drużyna Broni złapie w Białymstoku punkty i będzie mogła w spokoju bić się o zwiększenie budżetu na kolejny sezon.

Tabela Pro Junior System

Sytuacja kadrowa w Broni niewiele się poprawiła względem środowego spotkania. Po pauzie za kartki wraca Konrad Kargul Grobla. Niestety z powodu ontuzji do końca sezonu nie zobaczymy Macieja Kmiecika oraz Jamajczyka ahne Giorgio Reida. Do treningów wracają Kajetan Jendryczko i Damian Machajek, ale w niedzielę w Białymstoku raczej nie wystąpią.

Zarząd naszego klubu, a także sztab szkoleniowy z ogromna powagą podchodzą do tego pojedynku, dlatego na to spotkanie zespół pojedzie już w sobotę, aby odpcoząć i dobrze przygotować się do pojedynku. Wszyscy zdają sobie sprawę, że już w niedzielę ewentualne trzy punkty pozwolą nam praktycznie zapewnić sobie utrzymanie.

Jagiellonia II w tym sezonie radzi sobie nieźle i przez pewien czas była nawet blisko czołówki, mogła powalczyć o awans. To zaplecze ekstraklasowej drużyny. Zespół młodych, dobrze wyszkolonych piłkarzy. Pierwsza drużyna zakończy sezon w sobotę meczem wyjazdowym z Lechem Poznań. Niewykluczone, że w niedzielę ktoś zostanie zesłany do rezerw na pojedynek z Bronią.
Musimy jednak patrzeć na siebie. Broń w meczach z mocniejszymi zespołami potrafiła walczyć i punktować. Było widać wiele wiary, ambicji i zaangażowania w spotkaniach z ŁKS II, Unią i Legionovią. LIczymy, że w niedzielę z Jagą będzie optymistycznie!

Nie będzie relacji tekstowej na naszej stronie, ale z tego meczu zostanie przeprowadzona transmisja telewizyjna na żywo, którą będzie można oglądać na kanale JagaTV w serwisie YouTube.

PODOBNE WPISY