Rocznik 2009: Dwa wygrane sparingi

Mecze towarzyskie 2009
Dwie ekipy rocznika 2009 rozgrywały w niedzielę swoje mecze towarzyskie. Jednej ekipie udało się pokonać starszych kolegów z Energii Kozienice, natomiast druga Broń wygrała z Prochem Pionki. Wyniki i relacje znajdziecie w rozwinięciu.

Broń 2009 Radom – Energia 2008 Kozienice 7:4 (0:1, 6:1, 1:2)
Bramki dla Broni: K. Ciszewski x2, B. Gierwatowski x2, zawodnik testowany x2, J. Holak x1.
Broń 2009 zagrała w składzie:
K. Turek, H. Siwiec – K. Ciszewski, J. Figarski, B. Gierwatowski, M. Grzyb, J. Holak, A. Just, D. Juźwik, B. Kucharski, M. Matejski, P. Przydatek, W. Stachowicz, M. Szambor, J. Więcaszek, oraz zawodnik testowany.
Mecz 3x 30 minut
Bardzo pożyteczny sparing zagrała dziś nasza „jedynka” z zespołem Energii 2008 Kozienice. Trenerzy umówili się na 90 minut grania wobec czego zawodnicy mieli bardzo solidną jednostkę.
Pierwsze minuty należały do zespołu Energii, który w tym fragmencie dobrze grał piłką i po naszym błędzie szybko wyszedł na prowadzenie. Po 10 minutach niemocy przejęliśmy inicjatywę i stworzyliśmy 3,4 bardzo dobre okazje ale bardzo dobrze bramkarz rywali a my podobnie jak wczoraj nieskutecznie.
Druga tercja to popis gry naszego zespołu. Szybkie wyrównanie a później coraz lepsza gra i coraz więcej sytuacji. Wreszcie jest skutecznie – 6 bramek w tej tercji i większość z nich może kandydować do bramki miesiąca. Zdobywamy jeszcze bramkę z pozycji spalonej. Energia w tym okresie bez zagrożenia.
Trzecia tercja rozpoczyna się przewagą gości, którzy zdobywają dwie bramki ale końcówka znów dla nas, najpierw 2 nieuznane bramki jedna po spalonym, druga po faulu na bramkarzu a potem ustalamy wynik meczu na 7:4.
___________________________________________________________
Broń Radom II – Proch Pionki 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Bramki: S. Bomba x3, B. Czerny x1, A. Pastuszka x1, zawodnik testowany x1.
Skład Broni II: K. Turek, H. Siwiec – M. Batorski, A. Bomba, S. Bomba, Ł. Chyra, B. Czerny, M. Głowacki, M. Iwański, Sz. Jabłoński, K. Kacprzycki, B. Kędzior, Sz. Lis, M. Mroczka, A. Pastuszka, T. Syta oraz zawodnik testowany
Mecz 3x 20 minut
Bardzo dobre zawody zagrała dziś drużyna prowadzona przez Trenera Łukasza. Chłopcy zmotywowani wcześniejszym zwycięstwem „jedynki” zagrali dobry mecz i pewnie pokonali solidnego rywala. Drużynie Prochu i Trenerowi Krzysztofowi Bandykowi podziękowania za zastępstwo w ostatniej chwili i przyjazd do Radomia.
Trener Ławrecki: „Jestem zadowolony ze sparingu. Bardzo pożyteczny mecz, dużo fajnych składnych akcji zarówno w środku pola jak i oskrzydlających. Dużo sytuacji strzeleckich szkoda tylko że znowu zawodzi skuteczność. Bardzo dobra gra w obronie, dużo walki i brawo dla chłopaków za ambicje i serce postawione na boisku po przerwie świątecznie. Była również możliwość sprawdzenia zawodników na różnych pozycjach”.