Ciężki wyjazd w sobotę. Oby wreszcie zaŚWITało

W sobotę piłkarze Broni Radom zaliczą trzeci wyjazd tej wiosny. Drużyna wybiera się na mecz z jednym z kandydatów do awansu, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Nie będziemy faworytem tej potyczki, ale nasza drużyna zamierza walczyć o jak najwyższe cele w tym pojedynku.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Broń Radom
Sobota godz. 15

Ostatnie trzy wyjazdowe mecze Broni w Nowym Dworze Mazowieckim zakończyły się porażkami naszej drużyny 0:2, 1:5 oraz 0:3. Naszej drużynie ze Świtem nigdy nie grało się łatwo. Jesienią zespół przegrał 1:4, ale trzeba przypomnieć, że Broń prowadziła 1:0 i grała bardzo dobrze. Do momentu czerwonej kartki Wojciecha Kalinowskiego i pomyłki sędziego z rzutem karnym. Potem niestety się posypało.

– Szykujemy się na sobotni mecz. Chcemy, aby forma zespołu była wyższa od tej prezentowanej w Błoniu. Broń do tej pory była bardzo mocna szczególnie na swoim boisku. Przychodząc tutaj chciałbym sprawić, aby również na wyjazdach zespół grał lepiej i zdobywać punkty. Wiemy, że w Nowym Dworze zespół nie wygrał od dawna, ale każda nawet najgorsza seria kiedyś się kończy. Czeka nas ciężki mecz, bo Świt to mocny rywal, który zgłasza aspirację awansu. Niemniej jedziemy tam zagrać dobry mecz i zapunktować – zapowiada trener Broni, Dominik Bednarczyk

W naszym zespole nikt nie pauzuje za nadmiar kartek. Mocno poobijany jest Damian Machajek i jego występ stoi pod znakiem zapytania. W ekipie Świtu zabraknie czołowego strzelca, Arkadiusza Ciacha, który pauzuje za nadmiar kartek. Z przodu Świt ma kilku wartościowych zmienników, więc można zakładać, że wielkiego osłabienia nie ma.
Świt zaczął wiosnę od czterech punktów w trzech meczach. Pokonał 5:0 Sokół Ostróda, przegrał z Lechią w Tomaszowie 0:1 i zremisował w ostatniej kolejce z Ursusem w Warszawie 2:2.

Wyjątkowo w sobotę nie planujemy relacji na żywo, ale na pewno będzie transmisja TV. Link podamy w sobotę przed meczem.

PODOBNE WPISY