Piłkarze Broni wracają z urlopów. Nowy trener zaczyna pracę

W poniedziałek, 9 stycznia piłkarze trzecioligowej Broni Radom rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Będzie kilka zmian w kadrze. Trener Dominik Bednarczyk rozpoczyna swoją. Celem jest możliwie jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w lidze.

– Przed nami wspólne spotkanie, pierwsze zajęcia, tak zwany tydzień wprowadzający. Intensywność zajęć będzie rosła. W zespole dojdzie do kilku korekt. Chcemy już, aby świeża krew pojawiała się na pierwszych treningach. Rozmowy trwają i z czasem będziemy mogli zdradzać więcej szczegółów – mówi nowy trener Broni, Dominik Bednarczyk.

W Broni na pewno zabraknie Dmytro Prikhny, Tomasza Bartosiaka (wyjazd zagranicę), Sebastiana Weremko i Wojciecha Kalinowskiego. W przypadku tego ostatniego sytuacja rozwiązała się kilka dni temu. Zawodnik miał propozycję z Avii Świdnik. Zarząd klubu nie chciał piłkarzowi stawać na przeszkodzie i obie strony doszły do porozumienia.

Na pierwszych, poniedziałkowych zajęciach powinno pojawić się dwóch nowych zawodników – napastnik i środkowy pomocnik. Z biegiem czasu na testy zapraszani będą kolejni. Rozmowy trwają, ale jak wiadomo zima w kwestii transferów nie jest łatwa.

Zajdą zmiany w sztabie szkoleniowym, a także w rozkładzie sparingów. Na stanowisku trenera bramkarzy pozostaje Mirosław Peresada. Lada dzień będziemy wiedzieli, kto będzie pełnić rolę asystenta trenera Bednarczyka.
Pierwszy mecz towarzyski Broń zagra w sobotę, 14 stycznia o godz. 11 z Orlętami Radzyń Podlaski w Radomiu. Doszły sparingi z Pogonią Staszów (1 lutego) i Ceramiką Opoczno (8 lutego).

Sparingi Broni:

14.01 Orlęta Radzyń Podl.
21.01 KORONA II KIELCE
28.01 MAZOVIA MIŃSK
1.02 Pogoń Staszów
04.02 STAR Starachowice
08.02 Ceramika Opoczno
11.02 POLONIA Warszawa. (Wyjazd)
15.02 Oskar Przysucha
18.02 CHEŁMIANKA Chełm
25.02 Wisła Sandomierz

PODOBNE WPISY